Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Camelbak směřuje dolů

Camelbak směřuje dolů

V žádném případě nejde o nějaké poplašné ekonomické zprávy o finanční situaci tohoto výrobce hydratačních vaků a batohů, ale jde o novinky v podobě vaků umístěných nikoliv na zádech, ale hlavně dole na bedrech.

Camelbak už přišel s mnoha inovacemi v podobě rozdělení vaku vedví kvůli snížení jeho tloušťky v batohu, napojením hadičky přes rychlospojku a dalších vylepšení svého již beztak perfektního hydratačního systému. camelbak_batoh_oranzNovinka pro letošní rok se jmenuje Lumbar a jde o nově pojatý rezervoár. Ten bude nabízen v objemech 1,5 a 2 litry a jeho tvar je zcela jiný, protože je situován hlavně dolů na záda a kolem beder. Tedy v podstatě kopíruje umístění stahovacího bederního popruhu. Ulehčit by se tak mělo zádům sportovce, protože u batohů pro turistiku či horolezectví je vždycky kladen důraz na uložení nejtěžších věcí dospodu a nejblíže k zádům, tedy co nejvíce na bedra. Tam totiž výchylky při chůzi či jízdě na kole nejsou tak výrazné jako v ramenou,     a největší podíl hmotnosti umístěný tam tedy tolik neobtěžuje jezdce svojí setrvačností jako třeba nahoře mezi lopatkami. Jezdec by tedy měl cítit mnohem lepší stabilitu batohu s tímto rezervoárem na zádech, a měl by tak být v pohybu výrazně méně omezován. Menší rezervoár je nabízen s hadičkou uchycenou napevno, kdežto objemnější verze už disponuje rychlospojkou Quick Link. Zátka je provedením totožná se standardními rezervoáry. V nabídce bude několik batohů s přídomkem LR, který značí použití právě tohoto typu rezervoáru. Typické pro ně bude rozšíření v oblasti bederního pásu a užší středová část zádového dílu. Sympatická je možnost plnění vodou z vnějšku, tedy bez nutnosti otvírat batoh a rezervoár vyndat ven.

Co se cyklistických modelů týká, tak největší novinky jsou asi nejvíce viditelné, protože neotřelý design, tak trochu připomínající ságu Hvězdné války, je typický hned pro dva modely. Jsou určené pro all mountain styl ježdění, tedy tvrdší terén s nutností vozit větší objem vody i vybavení. První z nich je čtrnáctilitrový Agent s třílitrovým rezervoárem. Černé provedení je sice standardní, ovšem lesklá stříbrná barva připomínající staniol a zlatá barva, to je opravdu camelbak_stribroúlet do moderního světa, ovšem zcela korespondující se současnými módními trendy. O tři a půl litru menší Asset s dvoulitrovým rezervoárem je rovněž ve stříbrné a ještě jedovatě fialové barvě.

Vylepšený model Charge se dočkal sourozence Charge LR právě s Lumbar rezervoárem s možností plnění z vnějšku. Celkově devět litrů objemu a trochu střízlivější barvy dělají z tohoto kousku univerzál pro vícero sportů. Lumbar rezervoár je nově použitý hlavně na batozích pro turistiku a trekking či běh, které jsou malé a jejichž provedení připomíná spíše vestu, kvůli jistějšímu usazení na těle. Vyznavače velkých zátěží určitě potěší model HAWG NV30, tedy třicetilitrová verze k dosud vyráběnému dvacetilitrovému provedení. Za zmínku stojí rozhodně barevné změny u oblíbených modelů MULE, kde přibyla třeba jasně modrá či oranžová nebo svítivě zelená barva. Hodně se objevuje i fialová a dalo by se říci, že letošní trendy v oblečení, se rozhodně barevně promítly i do celé kolekce batohů Camelbak. Technickou inovací je tedy hlavně Lumbar a celkovým rysem kolekce 2012 je výraznější barevnost.

 

camelbak_celk

(už)

datum: 04.05.12 - kategorie: Různé

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Co se cyklistických modelů týká, tak největší novinky jsou asi nejvíce viditelné, protože neotřelý design, tak trochu připomínající ságu Hvězdné války, je typický hned pro dva modely.

    20.06.13, 11:13:56
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign