deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Camelbak Rogue

S ideální velikostí

Batoh Camelbak Rogue je už řadu let ideálním doplňkem mnoha hobby bikerů, a to jak XC či enduro jezdců, tak především maratonců. Svou velikostí se totiž přesně trefil do požadavků na co největší praktičnost při zachování velmi kompaktních rozměrů. Dvoulitrový rezervoár dokáže být pro většinu uživatelů zcela dostačující pro středně dlouhé maratonské tratě, k tomu můžeme počítat s jeho velice snadným plněním a především s maximálně propracovanými originálními doplňky, mezi nimiž nemůže chybět naprosto dokonalý náustek Big Bite či velké vstupní hrdlo. Všechny tyto nezbytné propriety jsou navíc u modelu Rogue doplněny dostačujícím úložným prostorem, který pojme vše, co můžeme na trati potřebovat. K plnému rezervoáru s nápojem tedy snadno přidáme hustilku a do dalších prostor pak uložíme náhradní duši, multiklíč, větrovku, peněženku, mobil a klíčky od auta. V takový moment sice již bude batoh trochu „nafouklý“, ale důležité je, že všechny jmenované věci jeho útroby pojmou.

Z hlediska zpracování není modelu Rogue co vytknout. Nechybí propracovaný zádový systém Air Mesh vhodně rozkládající tlak a zcela eliminující zatížení páteře, dále anatomicky vytvarované popruhy s výškově stavitelným hrudním pásem a v neposlední řadě velmi snadno vyjímatelný rezervoár zajištěný páskem na suchý zip. Poměrně velká kapsa je zasazena do překrytí plnicího hrdla a dostatečný úložný prostor nabízí také spodní kapsa, doplněná o členění síťovanou přepážkou. Větrovka nebo „traťovky“ pak najdou místo v jakési „mezikapse“, již tvoří prostor mezi vlastním tělem batohu a spodní uzavřenou kapsou. Pevná síťovina s pružným olemováním udrží vše dostatečně jistě na svém místě. Pochválit musíme také reflexní prvky a přítomnost poutka na blikačku.

Usazení na zádech, variabilita popruhů a především samotná uživatelská přívětivost originálních prvků Camelbak jsou zkrátka bezchybné. Zatím žádná z kopií nikdy nedosáhla kvality originálu – funkčnost ventilu, chcete-li náustku, Big Bite je stejně přesvědčivá jako utěsnění plnicího hrdla a snadnost čištění vnitřních stěn rezervoáru. Nechybí také možnost úplného uzavření průtoku náustku, které přijde vhod třeba při transportu batohu s naplněným rezervoárem v autě.

Cena 1599 korun je z našeho pohledu velmi příznivá a vlastně si dokážeme jen těžko představit lépe utracených šestnáct stovek. V nabídce jsou čtyři barevné varianty batohu Camelbak Rogue, vedle svítivě zelené je to červená, modrá a černá. A pokud oželíte určitou část úložného prostoru, tak je velice dobrou volbou také batoh Classic, nabízející rovněž dvoulitrový rezervoár a bodující ještě o tři stovky nižší cenou.

(kad)

 

datum: 12.06.14 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign