Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Camelbak pro dámy

Dámská zóna

Camelbak Aurora a Magic

Značka Camelbak se specializuje především na batohy s vodním rezervoárem, přičemž jméno tohoto výrobce se pro všechny podobné produkty stalo synonymem, podobně jako kdysi například označení „lux“ pro vysavače. Camelbak má ve své nabídce nespočet typů batohů, s rozdíly nejen v přepravní kapacitě, ale také v samotném určení. Řada dámských modelů pak konstrukčně vychází z těch pánských či „uni-sexových“, jejich celkové provedení je samozřejmě uzpůsobeno ženské anatomii a rovněž odlišnému vkusu něžného pohlaví.

Camelbak Aurora

Kolekce typů Aurora, Magic, Luxe, Vista nebo Trinity uspokojí zcela odlišné požadavky dam-bikerek, přičemž nejvíce používaná bude pravděpodobně první jmenovaná dvojice. Modely Aurora a Magic jsou naprosto ideálními společníky jak pro delší vyjížďky, tak i pro zápolení na bikemaratonských tratích. K dvoulitrovému vnitřnímu rezervoáru totiž poskytnou také více než dostatečný úložný prostor, po stránce praktičnosti se tedy jedná o univerzály, skvěle použitelné třeba i pro turistiku či běžecké lyžování.

Základem dámských batohů Camelbak se stal zkrácený zádový díl, odpovídající o něco kratšímu trupu. Jeho konstrukce „Air Channel“ a „Air Director“ nejen ideálně rozkládá tlak, ale současně nezamezuje ventilaci. Anatomicky tvarované popruhy zlepšují rozložení tlaku v partii ramen a starají se tak o správné usazení batohu na zádech. Na kompaktnosti provedení se podílí i možnost stočení a zajištění volných konců popruhů, tedy již žádné nevzhledné, při jízdě se třepotající řemínky. Usazení zlepšuje také pružný prsní pás, v případě o něco většího typu Magic doplněný bederním pásem s polstrovanými bočnicemi.

Camelbak Magic

Společným znakem obou zde představovaných modelů jsou rezervoáry se speciální úpravou proti vzniku plísní a s velkým plnicím hrdlem, usnadňujícím nejen dolévání nápoje, ale také čištění útrob vaku. Možnost externího plnění bez nutnosti vyjmutí rezervoáru z batohu pak celou operaci značně urychluje, což se hodí třeba při již zmiňovaných maratonech. Samozřejmě nemůže chybět pro značku charakteristický náustek Big Bite doplněný ergonomicky zahnutým kolínkem s uzavíráním.

Model Camelbak Aurora za 1299 korun je výrobcem koncipován pro zhruba dvouhodinové vyjížďky, nicméně dvojice přepravních komor je zcela dostačující i pro vybavení na celodenní letní ježdění. Vedle dvou litrů nápoje batoh bez problémů pojme veškeré potřebné nářadí, náhradní duši, pláštěnku, peněženku, zámek na kolo a řadu dalších nezbytností. Praktické jsou i boční síťované kapsy, doplněné kompresními řemínky. Bezpečnost cyklistky zajišťují reflexní prvky v kombinaci s rozměrným poutkem pro blikačku. Model Aurora je nabízen v červené, modré a zelené barvě.

Batoh Camelbak Magic za 1799 korun je navíc vybaven již zmíněným bederním pásem a celkově propracovanějším provedením překrytí plnicího otvoru. Dvojice přepravních komor s celkovým objemem dva a půl litru je, stejně jako u předchozího modelu, zcela dostačující pro uložení doplňků na několikahodinovou, případně i celodenní letní vyjížďku. Ani u tohoto batohu nechybí boční kompresní řemínky, reflexní prvky a řada pro značku Camelbak charakteristických detailů. Dámský model Magic je nabízen v modré, černé a módní bílé variantě.

(kat)

datum: 21.03.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign