Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Camelbak Hawg NV 30

Model s dodatkem NV 30 je největším z trojice bikových batohů Camelbak Hawg. Je koncipovaný pro celodenní ježdění, přičemž možnost snadného zvětšení jeho vnitřního objemu z 19,5 na 27,5 litru nabídne maximální praktičnost. Batoh navíc disponuje mnoha propracovanými doplňky a detaily, typickými právě pro tohoto amerického výrobce.

batoh Camelbak Hawg NV 30

Základem testovaného modelu jsou anatomicky provedená záda s technologií N.V.I.S., nabízející funkční odvětrání i usazení na těle. Ve stejném duchu jsou řešeny také popruhy, jejichž vnitřní polstrování využívá hodně výraznou perforaci, která ve spojení s pevnou síťovinou na povrchu poskytuje rovněž dostatečnou ventilaci. Anatomické vytvarování hlavních popruhů je doplněno o variabilní horní uchycení, které se ve spojení s jednoduše výškově stavitelným hrudním a polstrovaným bederním pásem stará o ideální rozložení tlaku, a tedy potažmo o maximální pohodlí uživatele.

Na první pohled se největší varianta modelu Hawg příliš neliší od jeho menších verzí, nicméně při výběru bychomsáhli právě po ní. Možnost zvětšení přepravní kapacity téměř o polovinu se při celodenní bikové túře, zvlášť v případě nejistého počasí, rozhodně hodí. Navíc pokud není batoh rozevřen na větší objem, vypadá celkem kompaktně, na čemž má zásluhu mimo jiné také čtveřice kompresních pásků. Z různých drobností a vychytávek nám vyhovovaly především kapsičky na obou stranách bederního pásu, které má jezdec neustále v ideálním dosahu, takže se hodí na mobil, doklady i peníze. Překvapivě funkční byla také kapsa s vysoce pružnými bočnicemi, která umožňovala vložení běžné XC přilby. Sice jsme zpočátku příliš nevěřili, že se tam helma vměstná, ale tato „stretch“ kapsa skutečně funguje. Vše ostatní je již klasika, nechybí tedy větší kapsa s jakýmsi pořadačem a karabinkou na klíče a pak samozřejmě rozměrná hlavní přepravní komora s přepážkou. Praktickou maličkostí je také žlutá pláštěnka, složená v podlážce.

Třílitrový Omega rezervoár s velkým plnicím hrdlem je uložen v samostatné komoře nejblíže zádům, při jeho plnění tedy vůbec není potřeba z batohu cokoli vyndávat. Poslední generace rezervoáru Camelbak je navíc neskutečně vychytaná, nechybí bajonetové odjišťování spodního úchytu hadičky Quick Link a především perfektně provedený hlavní uzávěr. Zapomeňte na zápasení s původním uzávěrem, tento jde snadno otevřít či zavřít pouhým pootočením o necelých devadesát stupňů a přitom perfektně těsní. Z hlediska provedení rezervoáru prostě Camelbak nemá konkurenci. Klasický náustek je rovněž vynikající, a to se za bezmála dvacet let prakticky nezměnil. Zkrátka, když je něco dokonalé...

Batoh Camelbak Hawg NV 30je nabízen pouze v jedné, černo/červené variantě. Jeho cena je baťovských 2 999 korun.

(kad)

 

Plusy: variabilní objem, celkové zpracování, provedení rezervoáru

Minusy: jediná barevná kombinace

datum: 21.07.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Na první pohled se největší varianta modelu Hawg příliš neliší od jeho menších verzí, nicméně při výběru bychomsáhli právě po ní. Možnost zvětšení přepravní kapacity téměř o polovinu se při celodenní bikové túře

    20.06.13, 09:52:17
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign