Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Buráky od Chimpanzee

Výrobky značky Chimpanzee staví především na používání zdravých složek s BIO původem, úplném vynechání chemie a vyváženém poměru všech látek. Společná je jim příjemná a neagresivní chuť, navíc jsou v různých specifikacích vhodné pro vegetariány či vegany.

Proteinové tyčinky mají tři příchutě, kdy každá z nich nabídne odlišné vlastnosti díky hlavní složce. Naše mlsné jazýčky vyzkoušely tyčinku Protein Bar – Peanut Butter s příchutí burákového másla, která je vhodná pro vegetariány, ale kvůli obsahu malého množství sušeného mléka není vhodná pro vegany. Hlavním stavebním prvkem je rýžový sirup, který vznikl fermentací rýže bez chemických látek a vzhledem k vysokému obsahu polysacharidů se štěpí pomaleji než běžný cukr, a energii tak dodává postupně díky nižšímu glykemickému indexu. Další složkou jsou sušené datle, které jsou zdrojem rychlé energie a vlákniny. Navíc jsou bohaté na vitamíny, draslík, železo, vápník nebo hořčík. Rýžový protein je pak třetí hlavní složkou, která funguje jako zdroj bílkovin pro vegany i vegetariány, obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin a je bezlepková.

Arašídovou příchuť zajišťují arašídy a arašídové máslo, přičemž arašídy jsou zdrojem tuků, sacharidů a bílkovin. Aby byla tyčinka hezky nasládlé chuti, je přítomen i javorový sirup, samozřejmě v BIO kvalitě. To vše v 45g tyčince za 49 korun, která má 12g podíl proteinů, 742 kJ a 172 kcal.

Obal lze snadno rozdělat, tyčinka nabídne na první dojem sušší konzistenci, ovšem velice lehce se kouše, není tuhá ani lepivá. Jemná nevtíravá chuť nezanechává nějaké agresivní stopy na jazyku, takže i když je sušší, není nutné ji zapíjet kvůli spláchnutí příchuti či rozkousání. Celkem snadno se na jazyku postupně rozplývá. Je vhodná ke konzumaci během výkonu a ve fázi hned po něm, což vzhledem k neagresivní příchuti není problém, a lze konzumovat více tyčinek po sobě. Výhodou je minimální náchylnost ke změně konzistence při vyšší teplotě, nebo naopak v zimě, třeba na běžkách, takže je to výborný univerzál, kde se sportovec nemusí obávat, že by tyčinku musel dlouho žvýkat.

(už)

 

datum: 09.11.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign