deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Bunda Silvini

Silvini na jedničku

Síla značky bývá zpravidla patrná na detailech konkrétního produktu a v celkovém dotažení zdánlivých maličkostí. Značka Silvini se u své široké kolekce textilu může pochlubit nejen špičkovým zpracováním a anatomickým střihem, ale i velice zdařilou grafikou a právě oněmi maximálně dotaženými detaily. Nabídka tohoto výrobce totiž úspěšně vyvrací zažité představy o designu cyklistického oblečení, Silvini proto dokáže uspokojit představy jak estétů, tak i fajnšmekrů. Z nabídky této značky jsme si do testu vybrali zimní softshellovou bundu Pro Forma, určenou pro cyklistiku a běžecké lyžování.

bunda_silvini

Celkový střih odpovídá svému určení, charakterizuje ho tedy protažený zadní díl a naopak zkrácený ten přední, takže i v případě výraznějšího předklonu při čistě sportovním posedu na kole nedochází k odhalení spodní partie zad ani k nevzhlednému a z aerodynamického hlediska chybnému krabacení materiálu na břiše. Když k tomu přičteme vhodně délkově dimenzované obepnuté rukávy s přiléhající manžetou a propracovaný límec, nabízející vedle ideální výšky i šířky také stahování, máme před sebou střih, jemuž není z praktického hlediska co vytknout.

Materiál Softshell DTX s nepromokavou paropropustnou membránou a efektními lepenými švy nabízí parametry vhodné pro sportovní výkon, vedle vodního sloupce 8000 mm je zde zásadní především udávaná prodyšnost 5000 g/ m²/ 24 hod. V případě testované bundy je ale celková ventilace navýšena především výraznou perforací materiálu na zádech, umožňující nadprůměrný odvod přebytečného tepla při opravdu intenzivní jízdě, ať už na kole či na běžkách. Laserem provedené děrování je zevnitř podloženo jemnou elastickou síťovinou, která vhodně doplňuje nadprůměrnou pružnost základního membránového materiálu.

Z dalších doplňků zasluhuje zmínku stahování spodního lemu, přítomnost velice jemného fleecu zevnitř límce či bohaté využití reflexních prvků. Rozmístění kapes odpovídá i civilnějšímu použití bundy, dvojice předních je doplněna o jednu náprsní a jednu menší zadní, přístupnou zboku. Možná by nebylo od věci bundu vybavit i klasickou, centrálně umístěnou zadní kapsou, ovšem v případě použití batůžku či při jízdě na běžkách jsou kapsy zcela dostačující.

V praxi se bunda Silvini Pro Forma předvedla v tom nejlepším světle. Nabídla jak skvělou ochranu před chladem, tak i dokonalou ventilaci, zajištěnou perforací zad a vysoce prodyšnými panely v podpaží. Z počátku, než se cyklista dostane na „provozní teplotu“, může mít sice chvilku pocit, že záda větrají až příliš, při intenzivnější jízdě je však odvětrání jednoznačnou výhodou. Silvini tentýž model bundy nabízí i ve verzi bez tohoto odvětrání.

Maximálně nám vyhovoval nejen střih, ale především jeho určitá pružnost, zajištěná použitým materiálem. Provedení límce nevyžaduje použití šátku kolem krku, stažení je zde zcela optimální. A totéž platí v případě rukávů a jejich zakončení. Přivítali jsme také kvalitní zip YKK s podložením proti profouknutí a s garáží jezdce na límci.

Bunda Silvini Pro Forma je nabízena v červené a černé barvě, a to v pánském i dámském provedení za cenu 2 690 korun.

(kad)

Plusy: střih, zpracování, elasticita materiálu, odvětrání zad, reflexní prvky

Minusy: absence klasické zadní kapsy

datum: 22.02.11 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign