deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Bude jezdit Kreuziger v reflexní vestě?

Možná se již brzy dočkáme okamžiku, kdy draze nakoupené dresy profesionálních týmů, případně současné klubové dresy ,budeme moci použít tak akorát na domácí výstavku.

Zajímavý článek vyšel v MFDnes, kde se uvádí, že cyklisté dohání v počtu obětí dopravních nehod motorkáře. Počet zraněných a mrtvých cyklistů na silnicích stoupá. Od začátku letošního roku do dnešního dne statistika zaznamenala již 42 mrtvých. Je to skoro dvakrát tolik než v loňském roce ( v r. 2009  - 24 mrtvých cyklistů).

Snahou policie je tedy zmírnit tento nepříznivý trend a chce navrhnou poslancům, aby VŠICHNI (!) cyklisté byli povinni ze zákona nosit ochrannou přilbu a reflexní vestu, případně jiné reflexní prvky. Současný zákon nařizuje nosit přilbu na kole osobám mladším osmnácti let. Novému připravovanému zákonu se bude věnovat meziresortní komise a bude součástí národní strategie pro následujících deset let.

Co to pro nás, cyklisty znamená? S helmou jistě problém nebude, protože skoro všichni ji již používáme (nepoužívají pouze nerozumní) ale co ty reflexní vesty? Pro cyklistický trénink, nebo i turistické vyjížďky, jsou neprodyšné reflexní vesty v létě takřka nepoužitelné. Pokud zákon projde, zřejmě se výrobci dresů a ostatního oblečení budou muset soustředit na reflexní prvky. A dá se předpokládat, že s paralelně uvažovanými vestami se nebude jednat jen o malé kousky reflexních prvků. Pro domácí výrobce, kterých je více než dost, to jistě nebude žádný problém. Ale zajímavá situace nastane u dovozců. Zahraniční výrobce těžko bude vyrábět speciální série pouze pro náš trh, který není zas tak velký. Nedá se předpokládat, že byste koupili třeba dres Astany s reflexními prvky, abyste v něm vůbec mohli vyjet na silnici, které jistě nebudou podle nového zákona, miniaturní, ale budou spíše větší až největší.

A do dresu Astany se od příštího roku oblékne také Roman Kreuziger, profesionál, který patří rozhodně do prvé dvacítky současného silničního profesionálního pole. Tomu jistě Astana velmi ráda vyrobí speciální model s odrazkami na kapsách a na rukávkách, pokud to bude zákon takto vyžadovat:). Nebo že bychom viděli Romana při tréninku kolem jeho oblíbené Horské Kvildy v reflexní vestě?  

(informace ze zdroje MFDnes)

nova

 

Pestrobarevné dresy účastníků maratonů jsou možná minulostí. Vzhledem k tomu, že maratony se jezdí za otevřeného silničního provozu, účastníci budou muset používat třeba právě ty reflexní vesty, pokud se zákon tímto směrem bude ubírat a projde. Představte si tu nádheru. Na startu tisíc, dva tisíce, nebo i tři tisícovky závodníků a všichni v oranžové vestě. Každá akce tak bude vypadat jako mistrovství republiky zaměstnanců pozemních komunikací.

datum: 20.08.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign