katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Navigace

RSS exporty sekce

Poradna

author_banner_leden_2020

brzdova kapalina

Marek Měrtl : Dobry den.Prosim o radu zda je nutno u brzd HOPE RaceX2 dodrzet pri vymene naplne kapalinu DOT4 nebo je mozno pouzit DOT5.1?Dekuji.Mertl

Odpověď Cykl.cz

Dobrý den, záměna kapalin DOT 4 a DOT 5.1 by měla být naprosto bez problémů, přičemž DOT 5.1 je právě pro vámi zmíněné brzdy nejčastěji používána. Rozdíl mezi těmito dvěma brzdovými kapalinami je především v bodu varu (u DOT 5.1 je teplota varu vyšší) a pokud své brzdy používáte v náročnějším terénu, s dlouhými sjezdy, určitě není použití DOT 5.1 od věci. Každopádně obě zmíněné brzdové kapaliny jsou vyráběny na bázi glykolu a mají podobné chemické složení, takže by teoreticky neměl být problém ani v případě, kdy třeba v brzd. třmenu zůstane zbytek původní kapaliny. Dejte ale pozor na to, abyste náhodou nepoužil brzdovou kapalinu DOT 5. Ta je totiž vyráběna na bázi silikonu a se všemi výše zmíněnými kapalinami, od DOT 3, přes DOT 4 až po DOT 5.1, zaměnitelná není.

S pozdravem Jan Kadečka, redakce Cykloservisu


datum: 05.11.14

Nový komentář:

Pro přidání komentáře se musíte registrovat nebo přihlásit. Děkujeme.

| |

Nová registrace | Zapomenuté heslo

id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign