deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Brýle Shimano Future

Shimano future

Značka Shimano si vedle svých komponentů zakládá na špičkových, často futuristických designech cyklistických doplňků, ať už se jedná o tretry, textil či třeba brýle. Novinky pro rok 2010 jsou koncipovány v podobném duchu, což potvrzuje kolekce nových brýlí extravagantního vzhledu. Typ S70X, jenž prošel naším testem, se vymyká zažité klasice nejen svým tvarem, ale i kombinací materiálů a širokou možností nastavení pro konkrétní tvar obličeje. Cena v přepočtu kolem 3800 korun rozhodně není nízká, za tyto peníze ale brýle nabídnou nejen atraktivitu, ale také špičkové materiály zorníků i obrub a tři páry skel.

brýle shimano

Atypický rámeček kombinuje odolný a pružný materiál Grilamid TR90 s titanovými drátky, umožňujícími dokonalé přizpůsobení šířce obličeje. Tato titanová konstrukce navíc zpevňuje i plastovou část, jíž prochází. Horní i spodní středová část obruby je relativně mohutná, což opticky ještě zvýrazňuje bílá barva. Gumový nánosník máve svých útrobách kovový základ, takže lze libovolně nastavovat jeho šířku i sklon dosedacích ploch. Sklopné nožičky mají pryžový protiskluzový potah a lehce tvarovatelné zakončení. Za maximální vychytávku považujeme možnost jejich úhlového naklopení vůči vertikální ose zorníků, čímž je možné v pěti polohách měnit celkový sklon přední části brýlí ve vztahu k obličeji.

Vyměnitelné zorníky jsou z tvrzeného polykarbonátuLexan®, jenž je vysoce odolný vůči mechanickému poškození i vysokým teplotám. Samozřejmostí je stoprocentní UV-filtr a ochrana proti nadměrnému zamlžování.

V praxi nabídly brýle Shimano S70X vynikající funkci zorníků, které neměly sebemenší tendenci zakřivovat či jakkoli jinak zkreslovat pohled. Výška i šířka skel účinně zabraňuje foukání do očí ve vyšších rychlostech, volný bok bez mohutného rámečku pak při jízdě účinně předchází zamlžování. Výměna zorníků je velice snadná a rychlá. Tvar přední části obruby vyžaduje určitý zvyk, širší rámeček přece jen trochu omezuje výhled, ovšem naštěstí ne příliš. Přizpůsobení šířce obličeje je výborné, stejně tak jsme uvítali možnost nastavení šířky nánosníku, a tedy doladění výšky brýlí vůči obličeji. Polohovací nastavení úhlu nožiček pravděpodobně využije spíš menší procento uživatelů, všichni testovací jezdci nakonec zvolili prostřední nejuniverzálnější sklon. Jedinou připomínku máme k provedení nožiček, které by mohly být o něco delší pro lepší obepnutí hlavy. Pro většinu potenciálních majitelů však bude jejich délka s největší pravděpodobností dostatečná.

Extravagantní design a špičkové zpracování vždy něco stojí, zde je v ceně zahrnuto pevné transportní pouzdro, látkový obal a náhradní žlutá a čirá skla. Na našem trhu bude k mání pouze bílé nebo černé provedení obruby.

www.paul-lange.cz

(kad)

 

Plusy: možnosti nastavení, výměna skel, design

Minusy: kratší nožičky

 

datum: 21.01.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign