deluxe-cycling


katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Brýle Salice 019RW

Jednou z novinek italské klasiky Salice pro sezónu 2019 je model s označením 019RW, který jsme od dovozce obdrželi k testu. Z hlediska použití se jedná o poměrně univerzální brýle použitelné nejen na kolo, ale i většinu ostatních outdoorových aktivit. Tradiční vytvarování skel dovolí také civilní nošení, aniž bychom si v 019kách museli připadat nějak nepatřičně. Tento model, ač jej jako celek označíme za osvědčenou klasiku, se může chlubit jedním velmi netradičním prvkem – jsou jím pružná raménka, která lze během okamžiku uchytit ke sklopným nožičkám a ještě rychlejší je jejich odepnutí. A k čemu slouží? Dokáží zajistit jistější usazení především uživatelům s užší hlavou, navíc ideálně rozkládají tlak do co největší plochy. Příjemná vychytávka, byť ji budou nejspíš využívat pouze někteří majitelé brýlí – jak již bylo řečeno především ti s užším obličejem.

 

Samotný rámeček brýlí, přesněji horní nosník, je vyroben z velmi odolného čirého plastu. Právě jeho průhledné provedení působí atraktivně a celkový průhyb rámečku zajišťuje naprosto perfektní kopírování křivek obličeje. Totéž platí o příjemně prohnutých sklopných nožičkách, doplněných o pryžová protiskluzová zakončení. Tatáž modrá pryž se opakuje také na dosedacích ploškách nánosníku, jehož výšková pozice i rozevření se snaží být co nejuniverzálnější. Od prvních kilometrů nám vyhovovalo tvarování skel, jejichž spodní hrana i celkové zakřivení předcházejí nepříjemnému foukání do očí, aniž by se dolní okraj zorníků dostával do přílišné blízkosti lícních kostí. V tomto ohledu je klasický tvar skel výhodou, agresivněji vyhlížející užší provedení rozhodně nemůže být s ochranou očí na podobné úrovni. Naopak obřím, dnes často hodně módním velkoplošným sklům jsme zatím nepřišli na chuť, byť si na nich někteří prémioví výrobci vyloženě zakládají.

Samotná skla, u testovaného modelu nesoucí označení „Crystal Mirror Hydro Blue“, jsou v reálu velmi, ale opravdu velmi příjemná. Atraktivně vyhlížející namodralá zrcadlová vrstva zde není jen pro ozdobu, šetří totiž naše oči před únavou z ostrých světelných paprsků. Daleko důležitější je však kouřové provedení skel s ideální, hodně univerzální mírou zatmavení. Přestože výrobce udává, že se jedná o filtr kategorie 3, v praxi se zdá být spíše někde na pomezí mezi dvojkou a trojkou. Ochrana očí vůči slunci je proto bezvadná a přitom ani pod zataženou oblohou nemusíme brýle sundávat. Je to dáno i použitou technologií s označením RW Blue, která se vyznačuje rozjasňujícím efektem, tedy zostřením obrysů a rozjasněním barev. Především je ale pro oči příjemné modrozelené zabarvení skel, na něž není potřeba si vůbec zvykat.

Co se týče nezvyklého doplňku nožiček, tedy oněch nacvakávacích velkoplošných ramének, považujeme je za dobrý nápad. S tímto řešením se mohou tytéž brýle uzpůsobit třeba pro uživatele s různě širokým obličejem, případně dané řešení ocení ti, kteří mají neustále pocit, že jim sportovní brýle nesedí ideálně. Testovaný model může s nasazenými raménky bezvadně posloužit třeba i ve chvíli, kdy chceme většímu dítěti pořídit špičkové brýle, které mu vydrží v ideálním případě hodně let. Důvodů dané koncepce může být vícero, i když nám osobně dané brýle Salice nejvíce vyhovovaly bez této vychytávky.

Cena 2290 korun zahrnuje nejen pevné transportní pouzdro a jemný hadřík pro leštění skel, ale také jeden výměnný pár skel navíc, tentokrát s hnědo-oranžovým zabarvením a filtrem kategorie 1 – tedy s jen velmi lehkým kouřovým zatmavením. Budou ideální pro biking v lesním šeru, ale nejen pro něj, přičemž rychlá výměna skel nevyžaduje žádný speciální grif.

(kad)

 

 

datum: 02.10.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign