deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Brýle s výběrem

Brýle BBB BSG-43 Select Team

Když už někomu sedne určitý model brýlí, bude pro něho lákavá možnost jejich postupné přeměny výměnou bočnic za jiné barevné provedení. Toto nabízejí brýle BBB BSG-43 Select Team, které ovšem mají všechno, co jezdec od kvalitních sportovních brýlí vyžaduje, takže možnost barevného „vyladění“ je spíše jakousi nadstavbou. Navíc tento model vozí jezdci profesionálního týmu Vacansoleil-DMC.

Brýle BBB BSG-43 Select Team

Základem je vždy rámeček, který je v tomto případě v horním provedení, z pružného Grilamidu, s výměnnými gumovými potahy nožiček. Pogumovaný vyměnitelný nánosník lze tvarovat, takže se brýle dobře přizpůsobují různým šířkám kořene nosu. V kompletu za 1390 korun je trojice polykarbonátových skel v čirém, žlutém a tmavém provedení. Výměna skel je sice trochu pracnější kvůli zajištění na bocích a uprostřed, na druhou stranu nehrozí jejich samovolné vypadnutí. Po několika výměnách už člověk získá grif a jde to samo. Díky výrazné pružnosti rámečku se naše obavy o jeho odolnost při výměně ukázaly jako zbytečné.

Rozměr brýlí bude vyhovovat jezdcům se střední a větší šířkou obličeje, takže jde o pohodlné a široké provedení. Výška zorníků pak nahoře zaručuje nepropustnost světla a dole je dostatečně nízko, takže pod brýle zbytečně netáhne a oči jsou chráněny širokou plochou materiálu. Zakřivení zorníků nám nijak nezkreslovalo terénní vlny a přechod ze světla do stínu byl rovněž přirozený. Sice jsme nejčastěji volili čiré provedení, jehož nepatrně okrové zabarvení bylo i v mírném slunci téměř ideální. Tmavé provedení ale patří mezi univerzály, které nabídnou dobrou propustnost světla, takže nebylo třeba je hned měnit za světlejší, jakmile se slunce schovalo za mrak.

Vzhledem k ceně a možnostem výměny postranic za celkem sedm barevných variant, případně volby dražšího provedení s fotochromatickými zorníky, jde o kvalitní model, který majiteli nabídne možnosti dalšího doladění. V ceně je samozřejmě pevné pouzdro, textilní sáček a čisticí hadřík.

(už)

 

Plusy: zajištění skel, pružnost rámečku, stavitelný nánosník, tvar

Minusy: delší výměna skel

datum: 22.03.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign