schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brýle s výběrem

Brýle BBB BSG-43 Select Team

Když už někomu sedne určitý model brýlí, bude pro něho lákavá možnost jejich postupné přeměny výměnou bočnic za jiné barevné provedení. Toto nabízejí brýle BBB BSG-43 Select Team, které ovšem mají všechno, co jezdec od kvalitních sportovních brýlí vyžaduje, takže možnost barevného „vyladění“ je spíše jakousi nadstavbou. Navíc tento model vozí jezdci profesionálního týmu Vacansoleil-DMC.

Brýle BBB BSG-43 Select Team

Základem je vždy rámeček, který je v tomto případě v horním provedení, z pružného Grilamidu, s výměnnými gumovými potahy nožiček. Pogumovaný vyměnitelný nánosník lze tvarovat, takže se brýle dobře přizpůsobují různým šířkám kořene nosu. V kompletu za 1390 korun je trojice polykarbonátových skel v čirém, žlutém a tmavém provedení. Výměna skel je sice trochu pracnější kvůli zajištění na bocích a uprostřed, na druhou stranu nehrozí jejich samovolné vypadnutí. Po několika výměnách už člověk získá grif a jde to samo. Díky výrazné pružnosti rámečku se naše obavy o jeho odolnost při výměně ukázaly jako zbytečné.

Rozměr brýlí bude vyhovovat jezdcům se střední a větší šířkou obličeje, takže jde o pohodlné a široké provedení. Výška zorníků pak nahoře zaručuje nepropustnost světla a dole je dostatečně nízko, takže pod brýle zbytečně netáhne a oči jsou chráněny širokou plochou materiálu. Zakřivení zorníků nám nijak nezkreslovalo terénní vlny a přechod ze světla do stínu byl rovněž přirozený. Sice jsme nejčastěji volili čiré provedení, jehož nepatrně okrové zabarvení bylo i v mírném slunci téměř ideální. Tmavé provedení ale patří mezi univerzály, které nabídnou dobrou propustnost světla, takže nebylo třeba je hned měnit za světlejší, jakmile se slunce schovalo za mrak.

Vzhledem k ceně a možnostem výměny postranic za celkem sedm barevných variant, případně volby dražšího provedení s fotochromatickými zorníky, jde o kvalitní model, který majiteli nabídne možnosti dalšího doladění. V ceně je samozřejmě pevné pouzdro, textilní sáček a čisticí hadřík.

(už)

 

Plusy: zajištění skel, pružnost rámečku, stavitelný nánosník, tvar

Minusy: delší výměna skel

datum: 22.03.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign