Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Brýle od Pointu

Point Key West

Značka Point nabízí široké množství komponentů i cyklistických doplňků, mezi něž patří například i brýle. Model Key West za 435 korun je svým tvarem tak trochu podobný starším modelům značky Oakley a kdo zná basketbalistu Dennise Rodmana, podobné brýle na něm určitě viděl. Pevný plastový rámeček má výraznější obroučky ve tvaru trojúhelníků a vyšší provedení nožiček. Zakončení nožiček má gumové vložky pro lepší kontakt s pokožkou. Taktéž nánosník je pro větší pohodlí vybaven dvojicí gumových výstupků. Skla jsou vsazena ve dvou třetinách obvodu do horní a spodní části obroučky, vnější konce jsou volně a kolem nich je mezera pro proudění vzduchu. Výměna skel je celkem jednoduchá a lze volit mezi kouřovým, žlutým a čirým provedením. Trochu futuristický tvar nemusí slušet každému, obzvlášť v provedení s tmavými skly, ale s čirou verzí je to naopak velmi zajímavé. Zakřivení brýlí dobře kopíruje obličej. Celková šířka pasuje jezdcům se středně velkou hlavou. Nánosník je trochu níž, takže brýle sedí nepatrně výš na obličeji. Spodem do nich sice výrazně netáhne, ve standardním předklonu ani vrchem, ovšem vyšší pozice na nose trochu omezuje jezdcův výhled tím, že při pohledu níž před sebe neustále vidí spodní obroučky. Může za to jejich větší tloušťka. Při jízdě to po chvíli až tak nevadí, ale jezdec s tím musí počítat.

Point Key West

Kouřové provedení skel je na střední úrovni ztmavení, lze je použít i při polojasném počasí. Žlutá jednoznačně za šera a bílá je prostě klasika. Provedení skel nijak nezkresluje terénní vlny, takže hodnotíme kladně. Také jejich usazení v rámečku je dobré, nehrozí samovolné vypadnutí.

Celkově brýle disponují kvalitním provedením, ovšem vyhovovat budou jezdcům s nižším kořenem nosu, kterým tak dostatečně ochrání i spodní část výhledu a nebudou jim tolik vadit spodní obroučky.

www.mcsport.cz

Plusy: usazení skel, zakřivení
Minusy: spodní obroučky
datum: 08.12.09 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign