schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brýle Longus Blade

Kvalitní cyklistické brýle s nezaměnitelným vzhledem a ideálně padnoucím tvarem, navíc v paketu s výměnnými skly a v pevném transportním obalu, to vše za pětistovku? Brýle Longus Blade dokládají, že to skutečně jde. Za 515 korun nabídnou značnou univerzalitu použití, velmi flexibilní konstrukci předcházející mechanickému poškození a v neposlední řadě dobrou ochranu očí před větrem, která přijde vhod především na silničním kole.

V námi testované černo-zelené kombinaci (kódové označení 392064) působily brýle celkem netradičně. Kdo si však potrpí na decentnost, může si vybrat i méně výstřední provedení. My chválíme především velmi příjemné usazení na obličeji a značnou tvarovou univerzalitu brýlí, které se z našeho pohledu dokážou přizpůsobit většině šířek obličejů. Stejně tak výškové usazení je naprosto bez připomínek, nánosník je vhodně rozevřený, a přestože není možné dosedací plochy tvarovat, v reálu to ani není třeba. Sklopné nožičky jsou pak nejen ideálně dlouhé, ale především správně zahnuté a pružné. Protiskluzové inserty v jejich koncích jsou navíc výměnné a k brýlím je dodáván ještě náhradní pár z černé gumy. Největší pochvalu si od nás ale odnášejí zorníky, a to pro jejich tvarování. Brýle se nevydaly cestou, aby byly za každou cenu tvarově co nejatraktivnější, zvítězila praktičnost a ochrana očí, což je určitě dobře.

Standardně nasazená kouřová skla s indexem zatmavení 3 jsou sice vhodná primárně do slunečného počasí, ale ani v lesním terénu nebylo nutné brýle sundávat, takže univerzalita těchto zorníků je výhodou. V případě zatmavení 3 totiž bývá nepsaným pravidlem, že brýle pro terénní ježdění nebývají zcela vhodné, takže v tomto ohledu Longus chválíme. Přiložená čirá skla přijdou vhod za zhoršených světelných podmínek, teoreticky je možné nechat je v brýlích nasazena většinu zimního období. Systém výměny zorníků představuje standard, jen je v tomto případě potřeba více zabrat – usazení skel je přece jen trochu „na fest“. V praxi to není žádný problém, pouze zapomeňme na to, že je možné zorníky prohodit bez jejich upatlání. To je však jediná výtka, kterou k brýlím máme. Možná by tak nebylo od věci, aby výrobce namísto náhradních protiskluzových insertů přiložil do paketu jemný kus textilie na leštění skel.

(kad)

 

 

datum: 01.10.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign