Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brýle Longus Blade

Kvalitní cyklistické brýle s nezaměnitelným vzhledem a ideálně padnoucím tvarem, navíc v paketu s výměnnými skly a v pevném transportním obalu, to vše za pětistovku? Brýle Longus Blade dokládají, že to skutečně jde. Za 515 korun nabídnou značnou univerzalitu použití, velmi flexibilní konstrukci předcházející mechanickému poškození a v neposlední řadě dobrou ochranu očí před větrem, která přijde vhod především na silničním kole.

V námi testované černo-zelené kombinaci (kódové označení 392064) působily brýle celkem netradičně. Kdo si však potrpí na decentnost, může si vybrat i méně výstřední provedení. My chválíme především velmi příjemné usazení na obličeji a značnou tvarovou univerzalitu brýlí, které se z našeho pohledu dokážou přizpůsobit většině šířek obličejů. Stejně tak výškové usazení je naprosto bez připomínek, nánosník je vhodně rozevřený, a přestože není možné dosedací plochy tvarovat, v reálu to ani není třeba. Sklopné nožičky jsou pak nejen ideálně dlouhé, ale především správně zahnuté a pružné. Protiskluzové inserty v jejich koncích jsou navíc výměnné a k brýlím je dodáván ještě náhradní pár z černé gumy. Největší pochvalu si od nás ale odnášejí zorníky, a to pro jejich tvarování. Brýle se nevydaly cestou, aby byly za každou cenu tvarově co nejatraktivnější, zvítězila praktičnost a ochrana očí, což je určitě dobře.

Standardně nasazená kouřová skla s indexem zatmavení 3 jsou sice vhodná primárně do slunečného počasí, ale ani v lesním terénu nebylo nutné brýle sundávat, takže univerzalita těchto zorníků je výhodou. V případě zatmavení 3 totiž bývá nepsaným pravidlem, že brýle pro terénní ježdění nebývají zcela vhodné, takže v tomto ohledu Longus chválíme. Přiložená čirá skla přijdou vhod za zhoršených světelných podmínek, teoreticky je možné nechat je v brýlích nasazena většinu zimního období. Systém výměny zorníků představuje standard, jen je v tomto případě potřeba více zabrat – usazení skel je přece jen trochu „na fest“. V praxi to není žádný problém, pouze zapomeňme na to, že je možné zorníky prohodit bez jejich upatlání. To je však jediná výtka, kterou k brýlím máme. Možná by tak nebylo od věci, aby výrobce namísto náhradních protiskluzových insertů přiložil do paketu jemný kus textilie na leštění skel.

(kad)

 

 

datum: 01.10.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign