schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brýle HQBC Treedom Pro

Mohutná obruba a drsný nezaměnitelný vzhled, taková je stručná charakteristika brýlí HQBC Treedom Pro. Když k tomu přičteme velmi dobré usazení na obličeji, celkovou odolnost a použití kvalitních zorníků, máme před sebou brýle, které dobře poslouží při jízdě na kole a o pozornost okolí se jistě postarají, i pokud si je vezmeme na civilní použití. HQBC sází na design a tyto brýle jsou klasickým nositelem čtveřice písmen a velkého loga Q na bočnicích.


Anatomicky tvarovaná obruba je vyrobena z materiálu Grilamid TR90, zajišťujícího nejen dostatečnou pružnost konstrukce a přizpůsobení užšímu či středně širokému obličeji, ale především pak odolnost vůči mechanickému poškození. Troufneme si tvrdit, že snad i kdybychom si na brýle sedli, jejich konstrukci by se s velkou pravděpodobností vůbec nic nestalo. Co však považujeme za nejdůležitější, tak atraktivní design zde není použit na úkor praktičnosti. Oproti mnoha podobným modelům totiž testované brýle znatelně nezmenšují zorné pole a celková plocha zorníků je v tomto ohledu nejen bezproblémová, ale hlavně plně použitelná i pro jízdu v terénu či na silnici. Značné rozměry brýlí se mimo jiné zasluhují také o předejití nežádoucímu foukání do očí ve vyšších rychlostech. Spodní okraj obruby totiž zasahuje až k lícním kostem, takže proudící vzduch nemá moc šanci. Usazení na užším obličeji je velice jisté, celková pevnost konstrukce však může být teoretickou nevýhodou v případě širší hlavy. Dostatečně dlouhé nožičky s pryžovým protiskluzným návlekem a nánosník s optimálním rozevřením pak usazují brýle ideálně vysoko.
Standardní zorníky s UVA a UVB filtrem a s indexem zatmavení 3 značí určení především do slunečného počasí, ovšem i použití při zatažené obloze bude bezproblémové.


Brýle HQBC Treedom Pro jsou nabízeny v černém, bílém a zeleném provedení, a to za cenu 790 korun. Ta zahrnuje také pevné transportní pouzdro a sáček z jemného materiálu, sloužícího i k vyleštění zorníků.
(kad)

 

Plusy: design, usazení na obličeji, odolnost konstrukce

Minusy: především pro užší obličej

datum: 13.08.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign