Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Brýle Force Race Pro

Ze široké nabídky značky Force jsme si tentokrát vybrali brýle s označením Race Pro. A hned na začátku můžeme říci, že jsou naprosto perfektní, navíc s lákavým poměrem cena/výkon. „Paket“ s dvojicí výměnných skel, v hodně pevném transportním pouzdru, s náhradním nánosníkem či protiskluzovými gumičkami nožiček, to vše s cenovkou 999 korun. Když k tomu přidáme příkladné usazení na obličeji, odolnou konstrukci rámečku a především kvalitní polykarbonátová skla, máme před sebou pravděpodobně bestseller ve své kategorii.

Tvar a šířka rámečku jsou koncipovány spíše na užší až středně široký obličej. Výhodou pro usazení jsou zahnuté nožičky a optimálně rozevřený nánosník. Příjemný pocit z brýlí je umocněn velikostí zorníků, přesněji řečeno jejich výškou. Ta účinně zabraňuje nepříjemnému foukání do očí ve vyšších rychlostech, proto testovaný model rozhodně doporučíme i pro silniční závodní cyklistiku. Celková ochrana očí zde byla evidentně alfou a omegou, což dokládá také značné protažení skel do boků. Přitom právě podobné úpravy chránící zrak se mnohdy promítnou do ne zrovna dynamického designu - což však určitě není případ těchto brýlí, které vypadají skvěle. Na čemž mají jistě zásluhu i nepřehlédnutelné barvy a výrazné logo Force na boku.

Polykarbonátová skla jsou v rámečku usazena velmi jistě. Což je výhodou z hlediska celkové konstrukce, ale menším negativem v okamžiku potřeby jejich výměny. Po „vycvaknutí“ bočních dílů skel je ještě nutné odjistit středovou část, což se neobejde bez lehkého upatlání zorníků našimi prsty. Ale jakmile si zažijeme ten správný grif, jde tato operace již celkem rychle. Sériově vsazená kouřová skla (s filtrem kategorie 3) pak mají velmi příjemné namodralé zabarvení. Vedle toho jsou k brýlím v „paketu“ přiložena ještě čirá a oranžová skla s rozjasňovacím efektem, takže jsme vybaveni jak do šera, tak třeba do mlhy. Právě tato trojice zorníků nám svou kombinací přijde ideální. Zamlouvalo se nám i odvětrání pomocí úzkých otvorů na krajích skel, čímž se účinně předchází zamlžování při pomalejší jízdě.

Hmotnost pouhých 29 gramů je dalším z aspektů majících vliv na příjemný pocit z brýlí. Velmi praktický je také látkový obal z mikrovlákna, sloužící současně pro vyleštění skel. Maximálně spokojeni budou jistě také ladiči barviček, neboť jsou brýle nabízeny v nepřeberné řadě odstínů, včetně oranžové, zelené „fluo“ či dokonce růžové barvy! A navíc jsou tytéž brýle k mání samostatně (bez výměnných skel a dodatku Pro) za cenu 799 korun.

(kad)

 

 

datum: 19.08.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign