cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Brýle 3F Volcanic II

Jednou z novinek kolekce domácí značky 3F jsou brýle Volcanic II. Jejich zařazení do série Sport Racing sice vypovídá o sportovním určení s jasnou prioritou cyklistiky, ale určitě bychom se v případě daného modelu nebáli hovořit o značné univerzalitě. Anatomické vytvarování rámečků, široký rozsah přizpůsobení konkrétnímu obličeji, rozměrné zorníky maximálně chránící zrak a v neposlední řadě designově atraktivní bočnice – to vše dělá z brýlí Volcanic II skutečně vydařený doplněk. Námi testovaná verze s označením 1451 pak vsadila na co nejvyšší uživatelský standard, zajištěný fotochromatickou úpravou skel a přítomností polarizačního filtru. Navíc je daný model dodáván jako paket, tedy včetně pevného transportního pouzdra, ochranného textilního sáčku a především s čirými skly navíc, jež opět vystihují pojem univerzalita.

Rámečky z materiálu Grilamid TR90 jsou již ve střední a vyšší třídě standardem, každopádně právě tento poměrně houževnatý plast je zárukou nadstandardní odolnosti a současně pružnosti konstrukce. Masivně působící sklopné bočnice nepostrádají po celé své délce protiskluzovou úpravu z vnitřní strany, ovšem zásadním prvkem je stavitelný pryžový nánosník využívající kovovou kostru. Možnost nastavení jeho rozevření, odsazení od skel, případně sklonu dosedacích ploch dovoluje velmi precizní doladění dle našich požadavků. V reálu je proto snadná jak výšková korekce brýlí na obličeji, tak i jejich předsazení – pokud třeba nemáme rádi kontakt rámečku s obočím. Velmi praktické je rovněž vytvarování zorníků, jejichž celková výška je rozhodně nadstandardní, a do očí zkrátka nefouká. Proto testované brýle doporučíme silničářům libujícím si v rychlostech nad padesát kilometrů za hodinu, případně alergikům, u nichž je při výběru často zásadní právě ochrana očí proti prachu či pylu. Samotná konstrukce rámečku i tvar zorníků pak budou vyhovovat především uživatelům se středně širokým, případně trochu širším obličejem.

Pokud se zaměříme na kvalitu použitých skel, zde rozhodně nebylo cokoli podceněno. Nejenže jejich odolnost vůči mechanickému poškození se zdá být na velmi dobré úrovni, ale především schopnost plynulé změny zatmavení je opravdu funkční a uživatelsky přímo rozmazlující. Velmi lehké, skoro neznatelné kouřové zabarvení za snížených viditelnostních podmínek není příliš daleko od běžných čirých skel. Přitom v ostrém světle se zorníky téměř okamžitě zatmaví, a to o nějaké dva stupně, takže jejich zabarvení s velmi příjemným modrozeleným nádechem je připraveno pro vyloženě slunečné počasí, v němž dokáže ideálně ochránit zrak před únavou. Samotný polarizační filtr účinně potlačuje nežádoucí odlesky, což uživatel registruje vlastně pouze tím, že je provedení skel s lehce rozjasňujícím efektem pocitově velmi „přátelské“, tedy vyloženě příjemné. Na jakékoli tendence ke zkreslování zde zapomeňte.

Pochvalu zasluhuje prakticky nulová tendence k zamlžování i velmi snadná výměna skel. Oproti řadě konkurenčních modelů zde stačí minimální síla pro to, abychom dostali zorníky ven z obruby a na jejich místo zasadili jiné, přitom skla na svém místě sedí velmi jistě. Při výměně zorníků se dá navíc úplně předejít jejich nežádoucímu upatlání, což opět nebývá vždy pravidlem.

Cena brýlí 3F Volcanic II 1451 včetně výměnných skel a pevného pouzdra je 1349 korun.

(kad)

 

 

datum: 28.02.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign