cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Brýle 3F Version

Jsou-li pro vás moderní cyklistické trendy brýle s obrovskými zorníky už příliš extravagantní a dáváte raději přednost klasice, pak bude model Version ideálním adeptem. Testovali jsme tenhle model domácí značky 3F v cenově dostupnější variantě 1706 s klasickými zorníky, ale samozřejmě jej můžete mít i v dražší verzi 1704 s fotochromatikou.

 

 

Společným základem je horní rámeček z Grilamidu TR 90 vybavený stavitelným kovovým nánosníkem potaženým pryží. Grilamidové nožičky jsou na koncích vylepšené měkčenou spodní částí pro lepší přilnavost k hlavě. Zorníky mají stylové zelenomodré zabarvení, ale filtr kategorie 1 umí propustit 43–80 % světla, pocitově s lehce červeným kouřovým zabarvením. Brýle docela slušně seděly a kryly i na větším obličeji, lehké vyklonění horní obruby dopředu a snížení prostřední části pak dorovnal stavitelný nánosník. Shora tak neproniká ani nadbytek světla, ani nijak razantně nefouká, naopak spodní partie je docela blízko lícním kostem. Řasy ale nepřišly do kontaktu se zorníky, tam je prostoru dost, takže usazení na obličeji je docela pohodlné a jisté. Díky menšímu zatmavení zorníků byly brýle dobře využitelné jak na silničce, tak při střídání světla a stínu na biku v lese, i když tam bude mít fotochromatika vždy trochu navrch.

Ani ostré slunce na silnici ale nebylo u filtru prvního stupně nějak obtěžující a výhled je v brýlích přirozený, bez zkreslování terénních vln nebo s nějakými nepříjemnými odlesky. Zabarvení zorníků je příjemné a ani při delší jízdě neunavuje oči. Když k tomu všemu přidáme ještě příznivou cenu 749 korun, kdy fotochromatika je zhruba o tisícovku dražší, není si rozhodně nač stěžovat. Kdo má hodně vystouplé lícní kosti, možná mu bude občasný kontakt se spodní hranou zorníků vadit, ale hodně záleží na pozici nánosníku, ten totiž umí výslednou pozici brýlí slušně doladit. Ochrana před větrem je i přes standardní plochu zorníků víc než slušná, a pokud budou brýle usazené lehce výš, netáhne ani střední partií obruby, i když hodně záleží na tvaru obličeje, jako ostatně vždy.

(už)

 

datum: 04.07.22 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign