schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brýle 3F Scale

Z nabídky domácí značky 3F Vision jsme si tentokrát vybrali brýle s označením 1382 Scale, které se mohou pochlubit rámečkem i zorníky z polykarbonátu a nadstandardní ochranou očí. Výškou i tvarováním skel, a především velmi příjemným a zároveň jistým usazením na obličeji, se tyto brýle rychle staly našimi oblíbenci. Na tom mělo mimo jiné zásluhu rovněž k očím přátelské hnědozelené zabarvení kouřových zorníků.

Celkovým tvarováním rámečku i sklopných bočnic se jedná o klasiku. Velmi pružná konstrukce rámečku i skel se zasloužila nejen o značnou odolnost konstrukce, ale také o nemalou velikostní univerzalitu. Jinými slovy – přestože brýle sedí dostatečně jistě i na užším obličeji, tak jejich nadstandardní pružnost dovolí snadné roztažení nejen na středně široký, ale i na širší obličej. A to bez toho, že by brýle někde tlačily. Výhodou jsou v tomto ohledu delší a spíše tenčí nožičky, s výbornou tvarovou přizpůsobivostí a s opravdu funkčními pryžovými protiskluzovými dílci. Centrální nosník, chcete-li rámeček, je pak soudobou klasikou a zasazení skel je velice jisté, neboť jsou zajištěna hned v několika bodech. Atraktivně působí středový průhyb rámečku, stejně jako jeho lakování v modrém metalickém odstínu, jenž se navíc dobře doplňuje se zrcadlovým efektem zorníků.

K výškovému usazení brýlí na obličeji nemáme připomínku, univerzálně tvarovaný nánosník s výrazně redukovanými dosedacími plochami je v tomto ohledu řešen ideálně. Takže zatímco horní hrana rámečku je přímo před obočím, spodní linie skel je dostatečně těsně před lícními kostmi – tak, aby do očí při rychlejší jízdě nefoukalo, a zároveň, aby se skla při pomalejší jízdě v chladu nezamlžovala. Samotná skla jsou pak trochu nestandardní svým zabarvením, zatímco na krajích se jedná o klasické lehce kouřové provedení, blíže ke středu se zorníky jeví, jako by díky výraznějšímu zelenohnědému zabarvení disponovaly takzvaným rozjasňujícím efektem. V praxi se každopádně tato úprava skel zdá být k očím velmi přátelská, a přestože míra jejich zatmavení je označena číslicí 3, dají se brýle bez problémů použít i v případě, že je venku pod mrakem.

Cena brýlí 3F 1382 Scale 559 korun zahrnuje rovněž látkové transportní pouzdro, jež může sloužit i k vyleštění skel.

(kad)

 

 

datum: 12.07.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign