Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Brýle 3F s odolnou konstrukcí

3F Photochromic II

Značka 3F nabízí široké spektrum sportovních i čistě cyklistických brýlí, přičemž u celé řady modelů tohoto výrobce se setkáme s moderními technologiemi, ať už to bude polarizační nebo třeba fotochromatická úprava zorníků. U modelu s kódovým označením 1227 najdeme druhou generaci samozabarvovací úpravy Photochromic, doplněnou o polarizační filtr. Ve spojení s odolnou konstrukcí se jedná o skutečně špičkové brýle, vhodné pro cyklistiku a další sportovní či jiné outdoorové aktivity.

Základem testovaných brýlí se stal rámeček z materiálu Grilamid TR90, jenž je charakteristický optimální kombinací pružnosti a pevnosti. Odvětrané gumové dosedací plochy nánosníku zajišťují příjemné usazení, které je podpořeno protiskluzovou úpravou sklopných nožiček. Ty mají nejen ideální délku a zahnutí, ale také bytelně vyřešené panty, u nichž nehrozí vylomení plastu. Z praktického hlediska je však ještě důležitější samotný tvar zorníků, které se nesnaží jít za každou cenu cestou módnosti a netradičních zakřivení, ale daly přednost co nejlepší ochraně očí před větrem. Výška zorníků je zde ve srovnání s jinými, podobně tvarovanými cyklistickými brýlemi nadstandardní a při rychlé jízdě, například na silničním kole, je to rozhodně znát. Vytvarování zorníků se navíc povedlo velice citlivě, takže i přes svou výšku brýle stále vypadají velice sportovně a především moderně. Nadstandardní ochranu zraku zde uvítají třeba i alergici, jejichž oči jsou především v jarních měsících podstatně citlivější.

Tvaru brýlí ani jejich usazení na obličeji není co vytknout a pokud se zaměříme na funkci zorníků, tedy na použité technologie, pak musíme konstatovat, že vše funguje tak, jak má. Polarizační úprava není v praxi okamžitě postřehnutelná, dá se vnímat pouze za mokra či při sledování vodní hladiny, a to navíc v přímé konfrontaci s brýlemi bez této technologie. Naopak fotochromatická, čili samozabarvovací funkce je zřetelná prakticky okamžitě. Skoro se ani nechce věřit, jaký rozdíl v zatmavení zorníků je tato úprava schopna poskytnout při přechodu ze slunce do stínu nebo naopak. Pokud jste byli až doposud zvyklí na horské kolo používat výhradně čirá či jen lehce kouřová skla, abyste ve stínu lesa dobře identifikovali překážky a nástrahy terénu, v případě brýlí 3F s úpravou Photochromic II budete maximálně spokojeni. Nabídnou totiž ve stínu pouze lehké zabarvení zorníků, blížící se téměř čirému provedení, ale současně funkci standardních slunečních modelů na prudkém světle. Testované brýle jsou zkrátka optimálními univerzály i pro slunné letní dny a terénní ježdění. Rychlost zabarvení samozřejmě není okamžitá, ale i tak je velice pohotová, s naprosto minimálním, téměř neregistrovatelným zpožděním.

Cena brýlí 3F 1227 Photochromic II je 1499 korun, přičemž v této částce je zahrnuto nejen pevné přepravní pouzdro, ale rovněž sáček z jemného materiálu, sloužící zároveň k vyleštění skel.

(kad)

datum: 30.06.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign