Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brýle 3F Mystery

Cyklistické brýle 3F Mystery 1245

Domácí značka 3F nabízí širokou škálu sportovních i civilních brýlí, my jsme otestovali cyklistický model Mystery 1245, který je charakteristický černo-oranžovým rámečkem a zorníky s rozjasňující úpravou a lehce naoranžovělým zrcadlovým efektem. Ostatně, právě povrchová úprava skel dala těmto brýlím jméno, neboť vypadá skutečně zajímavě, skoro až tajemně...

Dvojice samostatných zorníků je pevně zasazena do horního „rámečku" z polykarbonátu. Sklopné bočnice jsou vybaveny protiskluzovou úpravou, zajištěnou podélným pryžovým insertem. Tentýž materiál je použit také jako kontaktní plocha nánosníku.

Usazení na obličeji je velice příjemné, navíc si dovolíme tvrdit, že tvar brýlí je poměrně univerzální a bude sedět jak lidem s užším, tak i středně širokým obličejem. Podobně univerzální je provedení nánosníku, jenž usazuje brýle do optimální výšky. Atraktivní vytvarování spodní linie skel sice často nebývá zrovna nejpraktičtější z hlediska ochrany před proudícím vzduchem, nicméně v tomto případě zorníky vhodně kopírují tváře a ani při vyšší rychlosti nejsou oči jezdce nadměrně obtěžovány větrem. Stejně tak předsazení skel je naprosto bezproblémové. Pochvalu zasluhuje také provedení kovových pantů sklápěcích nožiček, které nejsou k materiálu obruby pouze přilepeny, ale jsou jištěny vždy čtveřicí miniaturních nýtů na obou stranách. V tomto ohledu nabídnou brýle skutečně dlouhou životnost.

Čiré zorníky s rozjasňující úpravou jsou v praxi velice příjemné, jejich funkce samozřejmě nejlépe vynikne, když je zataženo, případně když se šeří. Ostrost vidění je s těmito skly skutečně vynikající. Oči navíc nejsou obtěžovány nežádoucími odlesky, což bývá u některých brýlí se zrcadlovým efektem problematické. Jako velice dobrá se ukázala také životnost povrchové úpravy zorníků.

Cena brýlí 3F Mystery 1245, zahrnující rovněž textilní přepravní obal, je 539 korun.

(kad)

 

Plusy: usazení na obličeji, univerzální tvar, rozjasňující efekt

Minusy: nenalezli jsme

datum: 19.04.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign