katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Brýle 3F civilně

Vyslovíme-li jméno domácí značky 3F Vision, většina uživatelů si primárně vybaví čistě sportovní modely brýlí, ty cyklistické nevyjímaje. To je ale trochu chyba, neboť 3F má ve své široké kolekci také řadu s všeříkajícím označením Travel, do níž náleží třeba i model Guard s kódovým označením 1744 a s velmi příjemnými polarizačními skly.

Z hlediska konstrukce jsou tyto „unisex“ brýle prakticky totožné s osvědčenými cyklistickými modely – k výrobě rámečku byl použit odolný houževnatý plast Grilamid TR90. Samotné tvarování obroučky se sice tváří velmi civilně, ale rozhodně nebrání použití na jakékoli outdoorové či přímo sportovní aktivity. Rozměrná plocha dvojice samostatných zorníků dokáže příjemně předcházet foukání do očí, byť jen mírně zahnutá konstrukce znamená, že z boku se k očím sluneční paprsky lehce dostanou. Z našeho pohledu zasluhuje největší pochvalu nejen samotné, velmi příjemné a jisté usazení na obličeji, ale i extrémně nízká hmotnost těchto brýlí. Právě reálná váha je v rozporu s poměrně mohutně působícím designem brýlí a během okamžiku o nich na obličeji ani nevíme. Přitom zde nemusí být použity berličky typu protiskluzových insertů nožiček či měkčené dosedací plochy nánosníku. Bez obojího se brýle obejdou a přitom nabídnou maximální komfort a také přizpůsobivost v závislosti na šířce obličeje.

Samostatnou kapitolou jsou použitá skla, jež se při pohledu zvenku chlubí zajímavým načervenalým zrcadlovým efektem odrážejícím sluneční paprsky. V reálu jsou však tyto zorníky kouřové, s velmi příjemným modrým nádechem a filtrem kategorie 3. Tento filtr sice brýle předurčuje primárně do vyloženě slunečného počasí, ale rozhodně skla nepůsobila natolik zatmaveně, abychom museli brýle sundávat, sotva se lehce zamračí. Právě míra zatmavení je podle našeho názoru hodně univerzální a v praxi příjemná. Týká se to i přítomnosti polarizačního filtru potlačujícího nepříjemné odlesky a podporujícího přirozené vnímání barev.

Tolik tedy k brýlím 3F Guard 1744 s cenovkou 699 korun.

(kad)

 

 

datum: 27.06.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign