schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brýle 3F 1286 Sonic

Atraktivní 3F Sonic

Nabídka domácí značky 3F Vision zahrnuje jak standardní brýle s využitím pro veškeré outdoorové aktivity a civilní nošení, tak i čistě sportovní typy. U nich je určení podpořeno atraktivním designem a často také výraznou barvou obruby. A přesně to platí o modelu 1286 Sonic, který je díky své oranžové barvě naprosto nepřehlédnutelný. Jeho zorníky s jen lehce kouřovým zabarvením jsou velmi univerzální a tyto brýle využijí jak silničáři, tak i bikeři. I pro jízdu v terénu je použité zatmavení naprosto bezproblémové.

Základem brýlí se stal rámeček z grilamidu TR90, přičemž použitý materiál je zárukou odolnosti a dlouhé životnosti. Flexibilita rámečku i sklopných bočnic je skutečně nadprůměrná a skoro se ani nechce věřit, jak velké ohnutí si nožičky nechají líbit, aniž by došlo k jejich poškození. Totéž platí také o povrchové úpravě, vrchní lak je stejně pružný jako podkladový materiál, takže nehrozí jeho předčasné odlupování. A právě v těchto zdánlivých maličkostech se liší kvalitní a značkové modely brýlí od levné produkce.

Usazení na obličeji se nebojíme označit slovem perfektní. Pružnost konstrukce navíc zvyšuje velikostní univerzalitu, brýle sedí velice jistě a především pohodlně jak na středně širokém, tak i vyloženě úzkém obličeji, díky čemuž by měly vyhovovat třeba i juniorům. Výhodou je v tomto ohledu anatomické vytvarování zahnutých nožiček, doplněných o protiskluzové pryžové inserty. Optimálně široký nánosník s gumovými dosedacími plochami usazuje brýle do správné výšky a jezdec o nich téměř neví, na čemž má nemalou zásluhu také velice nízká hmotnost, pouhých devatenáct gramů!

Z hlediska tvaru není co vytknout jak obrubě, tak i samotným polykarbonátovým zorníkům. Ty jsou dostatečně rozměrné a preferují praktičnost před výstředností, takže pod ně ani ve vyšších rychlostech, například ve sjezdech na silničním kole, nadměrně nefouká. Již zmíněné, jen lehce kouřové zabarvení skel je z hlediska univerzality použití naprosto ideální a bude pravděpodobně vyhovovat i jedincům, kteří do terénu preferují spíše čiré provedení.

Cena 649 korun, která zahrnuje i textilní sáček, je vzhledem k celkovému provedení brýlí zcela odpovídající.

(kad)

 

datum: 01.06.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign