Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Brašnička ABUS pod sedlo

Mít k ruce vše, co bychom mohli potřebovat při nějaké technické nepříjemnosti na kole, je skoro nezbytné. I když je pravda, že některým stačí mobilní telefon a přivolání partnerky nebo partnera s autem je zachrání od nepříjemností.

Přesto by každý cyklista měl mít u sebe rezervní duši, montpáku nebo dvě, samolepicí záplatu pro případ dvou defektů, podložku na díru v plášti, nýtovač a malý multiklíč. To jsou opravdu nezbytnosti, se kterými budete rozhodně klidnější a většinu problémů s nimi vyřešíte. Alespoň tak, abyste si kolo dali do takového stavu, že dojedete.

Nejběžnějším skladovacím prostorem, jak bychom brašničku nezvykle nazvali, je místo pod sedlem. A to už několik desetiletí zpět. Pod sedlem brašnička nijak nepřekáží a i velikost si můžeme zvolit libovolnou.

Nám se velice líbí brašnička od firmy ABUS s označením ST 8130 M. Brašna je vyrobena z velmi kvalitního materiálu, který odpuzuje vodu. Je vybavena reflexními prvky, tak nezbytnými pro současnou dobu při pohybu na silnici. Velmi snadno a rychle se připne na ližiny sedla a sedlovku pomoci suchých zipů. Velmi neobvyklé je, že jako příslušenství k ní dostaneme i žlutý nepromokavý obal, který přes ni v případě deště převlékneme. Obsah tedy zůstane v absolutním suchu. Výborné třeba tehdy, když si do ní uložíme například doklady. Brašna má stabilní a pevný tvar, takže i estéti si přijdou na svoje. Její obsah je 0,4 litru, takže námi vyjmenovaný arsenál technické první pomoci se do ní vejde naprosto bez problému. Bez ohledu na to, jestli ji potřebujeme na silniční nebo horské kolo. Myslíme, samozřejmě, na objem náhradní duše. V obchodě za ni zaplatíme kolem čtyř stovek. Můžeme si pořídit i její menší, ale tvarově identickou sestřičku o objemu 0,25 litru. Za tu dáme do třech stovek. Tu bychom ale použili pro silniční kolo.

(kany)

datum: 25.12.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign