Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Brašna Force Ride Pro

Přestože někteří závodníci či notoričtí „gramhoniči" budou mít dost možná k následujícímu tvrzení připomínky, tak podsedlová brašna je skutečně praktickým doplňkem našeho kola. Takovým, jehož útroby pojmou doplňky, na které bychom neradi zapomněli – ať už jde o náhradní duši, sadu lepení či třeba multiklíč.

Donedávna byla podobná brašnička vždy jen o funkci, rozhodně ne o designu či dokonce líbivosti. Časy se však mění, a jednotliví výrobci se snaží, aby i tento původně primárně praktický doplněk vypadal pěkně a ladil s moderními designy dnešních kol. A přesně taková je podsedlová brašna Ride Pro domácí značky Force. Její konstrukční minimalismus není vykoupen nedostatečným objemem a kombinace lesklých, černo-bílých materiálů a výrazného logování dává brašně skutečně výrazný vzhled. Povrchová úprava materiálu je navíc mnohem praktičtější než dříve používané tkaniny s hrubším povrchem, v nichž často příliš dobře drželo bláto a nečistoty. Oproti tomu hladký lesklý „PU" povrch je po jednoduchém otření okamžitě čistý.


Svým půllitrovým objemem patří brašna k průměru a dokáže pojmout (dobře složenou) bikovou duši, montpáky, krabičku s lepením nebo místo něj třeba malý multiklíč či rozložený nýtovač. V zadní výklopné stěně zevnitř situovaná malá síťovaná kapsička se hodí třeba na peníze, již zmiňovanou sadu lepení, případně klíče, na něž zde najdeme i plastovou karabinku. Pěkně působí stříbrná paspule v obvodových švech a především nepromokavý zip s bílými logy Force, což jsou všechno detaily dělající z obyčejné brašničky pěkný designový kousek.
Systém uchycení působí jednoduše, ale je skvěle funkční. Navíc se bude jistě zamlouvat třeba závodníkům nebo zkrátka všem, kteří chtějí brašničku během okamžiku odepnout, aniž by po ní na ližinách sedla zbyl nevzhledný plastový držák. Jednoduchý úchyt ve tvaru širokého písmene „T" se snadno zachytí za ližiny, k sedlovce se brašna následně upne páskem se suchým zipem. Na svém místě drží naprosto nezdolně, a jakékoli obavy ze ztracení brašničky s obsahem jsou zbytečné. Nechybí ani reflexní prvky, snad pouze pryžové plastické logo Force by podle nás mohlo být nahrazeno poutkem pro uchycení blikačky.
Byť je brašna s rozměry 14 x 8,5 x 8 cm označena písmenem „S", svým objemem je naprosto dostačující, pakliže pod sedlem chceme vozit jen to nejnutnější, co bychom neradi tahali v kapsách dresu. Hmotnost 101 gramů je zcela zanedbatelná, cena 499 korun odpovídá nabízené kvalitě.
(kad)

 

Plusy: dostatečný objem, spolehlivé uchycení, luxusní vzhled

Minusy: absence poutka pro blikačku

datum: 20.06.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign