penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

BP Lumen Bike 4Cup 2008

Tisková zpráva pořadatele

Třináctka je pro někoho číslem šťastným a někomu naopak přináší smůlu. Letos se budeme moci přesvědčit, jak jsou na tom bikeři z Podkrkonoší, protože jejich Středeční pohár horských kol se pojede právě po třinácté. Během dvanáctileté historie prošel pohár řadou změn. Z původně ryze kamarádských závodů, kdy se na startu sešlo třicet, čtyřicet nadšenců, se vyklubal respektovaný bikový seriál jehož se účastnilo až přes tři sta závodníků. Jezdili se klasické cross country okruhy, duatlony s výběhem sjezdovky, časovky do vrchu i sjezdy. Závodilo se o násady na lopaty, ale také o tučné finanční prémie. Myšlenka však po celé ty roky zůstává stejná – zpříjemnit si konec cyklistické sezóny pohodovými závody ve středu odpoledne, zpřístupnit závodění i širší veřejnosti a dětem všech věkových kategorií a nakonec se společně pobavit při závěrečném vyhlášení výsledků.

Po posledních několika ročnících, které si byly hodně podobné, jsme pro letošní třináctý ročník připravili hned několik zásadních novinek a věříme, že je většina z vás uvítá. Pohár bude zahájen odloženým jarním závodem XC Rtyňská Zvonice se startem u Žabárny. Těšit se můžete na tři nové trasy – v Radvanicích u lyžařského vleku, ve Rtyňské pálence a v Úpickém lesoparku Dlouhé Záhony. Vzhledem k celkově opadajícímu zájmu o klasické cross country závody jsme se letos rozhodli do poháru zařadit dva jednookruhové závody s délkou 15-25 km (pracovně nazvané čtvrt maratóny), které by díky technicky nenáročné trase měly být tím pravým pro pohodové svezení. Jistě si vzpomenete na vízmburskou patnáctku, která byla dříve také součástí poháru. Pro zpestření se pak v Markoušovicích pojede časovka do vrchu s cílem na jestřebohorských pasekách, která nahradí zdejší náročné okruhy.

koipecvelky

Další novinkou je možnost přihlásit se předem on-line na pohárovém webu a zaplatit startovné na celý pohár. Pokud jste rozhodnuti zúčastnit se alespoň pěti závodů, tak se to určitě vyplatí. Za 400,- Kč máte zajištěn start na všech 7 závodech vč. registračního poplatku, pamětní pohárové tričko a vstup na slavnostní vyhlášení výsledků a bike party vč. večeře. V případě účasti na všech 7 závodech tak ušetříte 210,- Kč. Za zmínku určitě stojí také to, že tradiční bikerský ples letos poprvé vystřídá bike party, při níž na pódiu vystoupí několik hudebních skupin, parket ovládnou sličné tanečnice a po vylosování tomboly bude sál zpřístupněn široké veřejnosti. Taková podzimní Bujará Úpice.

První závod se jede již tuto sobotu 30. srpna ve Rtyni v Podkrkonoší. Start prvních kategorií je naplánová na 14.00 hodin. V případě účasti na úvodním závodě poháru můžete získat nejen první body do celkového hodnocení poháru, ale v případě umístění do 3. místa v kategorii také některou z věcných či finannčích cen. Tento závod je totiž náhradou za odložený jarní závod XC Rtyňská zvonice a bude tedy vyhodnocen také samostatně.

Kompletní informace o poháru a on-line přihlášku najdete na www.stredecnipohar.cz.

Těšíme se na pravidelné podzimní setkávání!

Organizační tým poháru

 

Klikni na plakát nebo rozpis a zvětší se ti:)

letakmaly

 

rozpis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 26.08.08 - kategorie: Sport
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign