schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Bluegrass pro gravity

Statečně v Bluegrass

Brave znamená statečný, což je pro inetgrální přilbu určenou pro sjezdaře a vyznavače gravity disciplín více než výstižné pojmenování.

Bluegrass Brave nesází na extravagantní tvary, ale jde o klasiku s poměrně tuhou konstrukcí skořepiny a rozdílnou hustotou materiálu v závislosti na nutnosti ochrany v dané partii přilby. Tuhost je znát hlavně v oblasti čelisťového chrániče, který je hodně tuhý jak z boku, tak zepředu, takže se při nárazu rozhodně neprohne a nedá jezdci do zubů. Náustek je rovněž vybavený ventilačními otvory s kovovou mřížkou, takže zároveň nebrání volnému dýchání. Skořepina sice nedisponuje tolika ventilačními otvory, ty jsou jen pod štítkem na čele, přes uši a v zadní části, ale systém vnitřních kanálků zaručil celkem slušnou ventilaci. Navíc je v místě uší odebraný materiál, takže zde nic netlačí a v kombinaci s otvorem krytým mřížkou přilba tolik neomezuje sluch.

Přilba ctí všechny potřeby sjezdařů, takže nabídne jak pohodlné vnitřní polstrování s možností vyjmutí kvůli vyprání, tak třeba polohovatelný štítek ovládaný velkým plastovým šroubem. Ten je dobře uchopitelný i v dlouhoprstých rukavicích a v horní pozici nijak neomezuje výhled. Pro ten hovoří i výrazné boční vybrání, takže jezdec nemá zorné pole nijak zúžené a do přilby se vejdou pohodlně motokrosové brýle. Oldschoolové zapínání dvojicí kovových oček po vzoru motokrosu sice není tak rychlé jako v případě klasické přezky, ale je hodně odolné a navíc obsahuje inovativní prvek v podobě patentu, k němuž se upne konec popruhu. Díky tomu stačí při sundávání přilby jen zatáhnout za poutko na jednom z kovových oček, vše se uvolní, ale popruh neprojede skrz oka ven a není nutné jej znovu zdlouhavě protahovat.

Testovaná velikost M (56-58 cm) je proti standardu spíše menší, takže jezdec s větší hlavou sáhne určitě po větších rozměrech. V této velikosti přilba vážila 1042 gramů, což je o 142 gramů víc, než udává výrobce, přesto je to ale v dané kategorii standardní hodnota. Cena 3990 korun zařazuje tento model do lepší střední třídy, kam svým zpracováním určitě patří. Navíc naměřená hmotnost je nižší, než u některých mnohem dražších kousků od Troy Lee či POC. Kromě modro-šedé kombinace se dodává ještě v dalších pěti variantách a nechybí ani růžová pro sjezdařky.

(už)

datum: 12.08.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign