Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Bluegrass pro gravity

Statečně v Bluegrass

Brave znamená statečný, což je pro inetgrální přilbu určenou pro sjezdaře a vyznavače gravity disciplín více než výstižné pojmenování.

Bluegrass Brave nesází na extravagantní tvary, ale jde o klasiku s poměrně tuhou konstrukcí skořepiny a rozdílnou hustotou materiálu v závislosti na nutnosti ochrany v dané partii přilby. Tuhost je znát hlavně v oblasti čelisťového chrániče, který je hodně tuhý jak z boku, tak zepředu, takže se při nárazu rozhodně neprohne a nedá jezdci do zubů. Náustek je rovněž vybavený ventilačními otvory s kovovou mřížkou, takže zároveň nebrání volnému dýchání. Skořepina sice nedisponuje tolika ventilačními otvory, ty jsou jen pod štítkem na čele, přes uši a v zadní části, ale systém vnitřních kanálků zaručil celkem slušnou ventilaci. Navíc je v místě uší odebraný materiál, takže zde nic netlačí a v kombinaci s otvorem krytým mřížkou přilba tolik neomezuje sluch.

Přilba ctí všechny potřeby sjezdařů, takže nabídne jak pohodlné vnitřní polstrování s možností vyjmutí kvůli vyprání, tak třeba polohovatelný štítek ovládaný velkým plastovým šroubem. Ten je dobře uchopitelný i v dlouhoprstých rukavicích a v horní pozici nijak neomezuje výhled. Pro ten hovoří i výrazné boční vybrání, takže jezdec nemá zorné pole nijak zúžené a do přilby se vejdou pohodlně motokrosové brýle. Oldschoolové zapínání dvojicí kovových oček po vzoru motokrosu sice není tak rychlé jako v případě klasické přezky, ale je hodně odolné a navíc obsahuje inovativní prvek v podobě patentu, k němuž se upne konec popruhu. Díky tomu stačí při sundávání přilby jen zatáhnout za poutko na jednom z kovových oček, vše se uvolní, ale popruh neprojede skrz oka ven a není nutné jej znovu zdlouhavě protahovat.

Testovaná velikost M (56-58 cm) je proti standardu spíše menší, takže jezdec s větší hlavou sáhne určitě po větších rozměrech. V této velikosti přilba vážila 1042 gramů, což je o 142 gramů víc, než udává výrobce, přesto je to ale v dané kategorii standardní hodnota. Cena 3990 korun zařazuje tento model do lepší střední třídy, kam svým zpracováním určitě patří. Navíc naměřená hmotnost je nižší, než u některých mnohem dražších kousků od Troy Lee či POC. Kromě modro-šedé kombinace se dodává ještě v dalších pěti variantách a nechybí ani růžová pro sjezdařky.

(už)

datum: 12.08.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign