Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Blíží se festival cyklistiky

MTB MARATÓN - APACHE JESTŘEBÍ HORY 2008

3. závod Českého poháru

 Informace o novinkách na trase, odtajnění jmen hlavních interpretů doprovodného programu Festivalu cyklistiky a upozornění na uzávěrku přihlášek s dárkem v podobě festivalové čapky.

krajina

V sobotu 21. června v 9.00 h odstartuje z úpického náměstí již 5. ročník bikového maratónu Apache Jestřebí hory. Ten se vloni jel jako Mistrovství České republiky a také letos je tento náročný ale krásný závod součástí českého poháru horských kol. To však samozřejmě neznamená, že by byl závod určen jen profíkům. Naopak je otevřen široké veřejnosti a k účasti není potřeba licence ČSC.

Stejně jako v minulých letech jsou připraveny tři trasy. Dlouhá 103 km s převýšením 2600 m a krátká 58 km s převýšením 1380 m vedou z Úpice až na hřeben Jestřebích hor.  Buď fit jízda dlouhá 32 km je pak situována do okolí Úpice. Oproti předchozím ročníkům došlo ke dvěma změnám na trase. Již se více nepojede sjezd ke srubu a nahradí ho pohodový singletrack po vrstevnici s krásnými výhledy do okolí. Pro pravé hobíky určitě jedno

misik
z nejpříjemnějších míst na trase. Druhou změnou je sjezd kaňonem a po louce do dolního Bezděkova a následný výšlap k panelce. Tady se můžete kochat pohledem na celé východní Krkonoše, které jsou zde jako na dlani. Letos jsme se také vrátili k výjezdu od odolovské věznice na Vyhlídku (vloni se jelo okolo po asfaltu).

Minulý týden jsme pracovali na vyčištění nových úseků a dodělání stálého značení. Můžete tedy najíždět bez potřeby mapy, itinerářů či průvodce. Hledejte žluto oranžové šipky.

Pro závodníky je opět připraveno kvalitní zázemí a servis. Úschovna kol, šatny se sprchami, mytí kol v cíli, servis kol před startem i na trase závodu, 8x bufet a 13x stanoviště Červeného kříže na dlouhé trase, velkokapacitní stany, stánky se sportovním zbožím či možnost ubytování zdarma v bike campu. Každý závodník, který dojede do cíle dlouhé a střední trasy obdrží pamětní cenu a výsledky na mobil (v přihlášce uvádějte své telefonní číslo). Každý přihlášený závodník pak obdrží poštou DVD festivalu s filmy a fotkami. V ceně startovného je také zahrnuto celovíkendové vstupné na večerní koncerty (letos vystoupí např. Vypsaná Fixa, Švihadlo, Vladimír Mišík s ETC či Sto Zvířat doplněni o další regionální skupiny). Účastníci maratónu mají také možnost zakoupit další vstupenky za zvýhodněnou cenu. Stejně jako v letech minulých je možno společně s přihláškou objednat i festivalová trika, taktéž za zvýhodněnou cenu (oproti prodeji na místě).

krajina2

Přihlásit se můžete on-line na festivalovém webu www.festivalcyklistiky.cz. V případě registrace do 31. května navíc získáte bonus v podobě festivalové čapky. Příjem přihlášek předem končí 13. června, poté je možné se přihlásit až v kanceláři závodu. Úplná uzavírka registrací je hodinu před startem dané trasy.

mapa

Propozice maratónu, on-line registrační formulář, mapy a další důležité informace o celém festivalu najdete aktuálně na www.festivalcyklistiky.cz.

Trénujte, těšte se, bude to jízda!

Apaches

datum: 17.05.08 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign