schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Blbost nebo geniální nápad?

Nevím jak vy, ale já, pokud slyším Budapešť, tak mám před očima především pěkné město na Dunaji a napadá mě také čabajka a uherák. Trochu jednoduché, ale asi nejsem sám. Ale že při letošní Demo Day před výstavou Eurobike ve Friderichshafenu se setkám s neuvěřitelným výtvorem firmy, která sídlí (podle internetových stránek) v Budapešti jsem asi nečekal. Kolo, které patří mezi nejsložitější, které asi člověk kdy vytvořil, je poháněno jakousi soustavou lanek, která jsou vedena přes vačky k zadnímu náboji, který je jím omotán. Výrobce uvádí, že kolo představuje zcela novou dimenzi s naprosto hladkým a snadným pohonem. Řazení je velmi snadné i při vysokém zatížení a především, s tímto systémem odpadají hluchá místa při šlapání, na jaká jsme zvyklí při použití běžných převodů u "normálních" jízdních kol. Výrobce také uvádí, že odpadají problémy s řetězem, který sbírá nečistoty. Tolik propagační manuál výtvoru s názvem STRING BIKE.

Sami si tento složitý systém prohlédněte a představte si chudáka mechanika v servisu, když mu zákazník toto kolo přiveze do servisu s tím, že mu lanko prasklo........

(kany)

string_bike_1

 

string_bike_2

 

string_bike_3

 

string_bike_4

datum: 19.09.11 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign