Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Blbost nebo geniální nápad?

Nevím jak vy, ale já, pokud slyším Budapešť, tak mám před očima především pěkné město na Dunaji a napadá mě také čabajka a uherák. Trochu jednoduché, ale asi nejsem sám. Ale že při letošní Demo Day před výstavou Eurobike ve Friderichshafenu se setkám s neuvěřitelným výtvorem firmy, která sídlí (podle internetových stránek) v Budapešti jsem asi nečekal. Kolo, které patří mezi nejsložitější, které asi člověk kdy vytvořil, je poháněno jakousi soustavou lanek, která jsou vedena přes vačky k zadnímu náboji, který je jím omotán. Výrobce uvádí, že kolo představuje zcela novou dimenzi s naprosto hladkým a snadným pohonem. Řazení je velmi snadné i při vysokém zatížení a především, s tímto systémem odpadají hluchá místa při šlapání, na jaká jsme zvyklí při použití běžných převodů u "normálních" jízdních kol. Výrobce také uvádí, že odpadají problémy s řetězem, který sbírá nečistoty. Tolik propagační manuál výtvoru s názvem STRING BIKE.

Sami si tento složitý systém prohlédněte a představte si chudáka mechanika v servisu, když mu zákazník toto kolo přiveze do servisu s tím, že mu lanko prasklo........

(kany)

string_bike_1

 

string_bike_2

 

string_bike_3

 

string_bike_4

datum: 19.09.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign