deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Bio Logic pro dámy

Velo Bio Logic

Velo Bio LogicPod značkou Velo nalezneme širokou škálu sedel. Tento taiwanský výrobce navíc produkuje modely také pro celou řadu dalších značek. Naším testem prošla dámská varianta typu Bio Logic, orientujícího se, již podle samotného názvu, v¨prvé řadě na maximální komfort daný anatomickým tvarováním. Zásadním úkolem této kolekce sedel je ulevit na tlak citlivým měkkým tkáním, což je v¨případě žen-cyklistek pro ježdění na kole zcela zásadní. Takže přichází ke slovu nejen samotné polstrování, ale především populární středové žlábky a otvory, zamezující tlaku na partie těla, které nejsou k¨sezení vůbec určeny a přesto dostávají při cyklistice často dost zabrat.

Svým tvarem, který je s¨trochou nadsázky pomalu stejně široký jako dlouhý, je dámský model Velo Bio Logic nezaměnitelný. Středový žlábek a oválný otvor jsou svou velikostí jednoznačně nadstandardní. Tlak na zmiňované partie potlačuje tvar sedla dokonale, ovšem za cenu výrazného zredukování kontaktní plochy a rozšíření špičky. Fakt, že výběr sedla je hodně subjektivní záležitostí, platí v¨tomto případě dvojnásob. Zatímco některé dámy-cyklistky si sedlo vyloženě pochvalovaly, sportovněji zaměřené jezdkyně si nebyly úplně jisté především nadstandardní šířkou, z¨níž pramení zvýšený kontakt bočnic sedla se stehny. Tak jako tak, toto sedlo vyžaduje kvalitní cyklistické kraťasy s¨dostatečně polstrovanou vložkou, která dokáže trochu eliminovat redukci kontaktní plochy. Celkový tvar středového žlábku je z¨hlediska anatomie a snížení tlaku správný, nicméně pro delší jízdu na kole je sedlo celkově až zbytečně široké. My bychom jej doporučili pro středně dlouhé vyjížďky rekreačním cyklistkám, které většinou sedí více vzpřímeně a ocení vyšší profil polstrování a nadprůměrně širokou zadní část. V¨případě sportovnějšího posedu je kontakt hýždí a zadní partie sedla snížený, se soustředěním většího množství váhy cyklistky právě do středu sedla. V¨takovém případě již není pohodlí jízdy zcela optimální.

Po stránce měkčení je testované sedlo Velo nadprůměrné, k¨čemuž mu pomáhají také gumové inserty zasazené do skeletu. Bezešvý potah z¨koženky je rozhodně výhodou, ovšem absence ochranných prvků na bočnicích může v¨případě nešetrného opírání kola o zeď znamenat brzké poškození potahu.

Hmotnost sedla Velo Bio Logic je 366 gramů, cena činí 519 korun.

(kad)

Plusy: snížení tlaku na citlivé partie, výrazné polstrování

Minusy: široká špička, absence ochrany boků

datum: 17.08.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign