deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

BikeWorkx, péče o Vaše kolo!

Široká škála produktů, dlouhodobě ověřená skvělá funkce, praktické balení a v neposlední řadě výhodný poměr cena/výkon – tak přesně taková je nabídka domácí značky BikeWorkx. Moderní grafika s typickou, doslova nepřehlédnutelnou zelenou barvou, to je však pouze obal, mnohem důležitější jsou výsledky praktických testů, kdy se třeba mazivo na řetězy Chain Star pravidelně umisťuje mezi tím vůbec nejlepším z hlediska trvanlivosti, tedy životnosti, i ochrany řetězu vůči povrchové korozi. Mazivo Chain Star, případně výkonný univerzální čistič Cyklo Star, se staly nejoblíbenějšími produkty řady BikeWorkx, zdaleka však nejsou tím jediným, co v nabídce nalezneme.

Tento výrobce je totiž doslova synonymem péče o kolo a vedle samotných maziv najdeme jeho logo na již zmíněných čističích a další cyklokosmetice, tedy třeba na populární leštěnce Shine Star. Jinými slovy - s kolekcí BikeWorkx své kolo dokonale vyčistíte, skutečně funkčně namažete a nakonec ještě naleštíte, že bude vypadat prakticky jako nové. To je ostatně jeden z důvodů, proč si BikeWorkx oblíbili jak samotní uživatelé z řad cyklistů, tak i závodníci či profesionální mechanici. Produkty s černo-zelenými etiketami používají například týmy AC Sparta Praha Cycling, ČEZ Cyklo Team Tábor, Team Nutrixxion, Team 4Ever, Česká spořitelna Specialized Junior MTB Team a další.

Nyní již k letošní kolekci, jejíž záběr si na následujících řádcích představíme. K tomu nejdůležitějšímu samozřejmě patří bílá maziva na řetěz Chain Star, která byla pro letošní sezónu rozšířena o variantu s přídomkem Dry Wax. Jedná se o mazivo na bázi vosku, které vyniká životností a především faktem, že při jeho používání se podaří udržet celý systém pohonu opticky i fakticky čistý. Proto bude Chain Star Dry Wax ideální volbou třeba pro silničáře a všechny další uživatele, kteří si potrpí na dlouhodobou čistotu všech dílů. Nemalou výhodou tohoto maziva je i skvělá odolnost vůči nachytávání prachu a nečistot, přičemž náš časopis měl možnost dané mazivo otestovat ještě v předsériové podobě, a byli jsme maximálně spokojeni. Standardní varianty Chain Star Normal a Extrem pak stejně jako voskové mazivo vynikají snadnou aplikací, jež je mimo jiné zásluhou velmi praktických lahviček s kapátkem - tedy v případě, že nezvolíme sprej. Daná dvojice oblíbených maziv však vyniká primárně nadprůměrnou životností na řetězu. Univerzálnější je z tohoto pohledu verze Normal (vyznačující se nižším obsahem lepivých složek), která je určena pro bike i silniční kola a vyniká ideální kombinací odolnosti proti vodě a současně vůči nadměrnému nalepování prachu a nečistot. Verze Extrem je určena do těch nejtvrdších podmínek, tedy do mokra a bláta - jedná se tedy o ideální mazivo pro bike-maratonské tratě, kde je často přítomna řada brodů, jež bývají k mazivu řetězu ve většině případů smrtící. Pokud však před závodem použijete, a především správně aplikujete (!!!) Chain Star Extrem, máte dost velkou jistotu, že pohon vašeho kola nebude ani v posledních kilometrech závodu bičován zcela suchým řetězem. Posledním z dané řady je Chain Star Bio a jedná se o maximálně účinné, ovšem současně biologicky odbouratelné, a tudíž k přírodě maximálně šetrné mazivo. Takové jsou trendy posledních let, a „bio“ produkt v nabídce BikeWorkx zkrátka nemůže chybět. Hodně důležitou vlastností zmíněných maziv je jejich konzistence, kdy díky přítomnosti ředidla skvěle vzlínají do prostorů mezi články řetězu, vytěsňují vlhkost a dlouhodobě chrání proti korozi. Navíc již velmi brzy po aplikaci (přibližně po deseti minutách nutných pro vyprchání ředidla) je řetěz připraven k provozu. To je opět nadstandardní vlastnost – na jakékoli mazání v předvečer před vyjížďkou či závodem tak můžete s BikeWorkx zapomenout.

Mezi dalšími mazivy najdeme multifunkční olej Oil Star, který najde uplatnění pro mazání lanek či měničů, ale i v celé domácnosti. Neméně praktickým pomocníkem dílny je třeba i silikonový olej Silicone Star, hodící se pro konzervaci veškerých pryžových dílů - především pak stíracích kroužků přední vidlice či zadního tlumiče.

Zůstaneme-li ještě chvíli u maziv, nelze nezmínit mazací tuky BikeWorkx, konkrétně Lube Star Original a Lube Star White (bílý tuk s PTFE). Ty jsou určeny pro dosedací plochy, kluzná i valivá ložiska a další díly. V téže řadě najdeme rovněž silikonovou pastu s přídomkem Silicone Star nebo speciální mazivo Lube Star Titan, určené pro dosedací plochy a závity titanových dílů.  V nabídce nalezneme i tlumičové oleje ve třech různých specifikacích (10W, 7,5W, 5W) nebo kapalinu do kotoučových brzd Brake Star, konkrétně minerální olej i kapalinu DOT 4.

Na začátku článku jsme zmínili cyklokosmetiku, jejímž základem je samozřejmě osvědčený univerzální čistič Cyklo Star. Ten je charakteristický vyšší pěnivostí, nadstandardní účinností a hodí se pro rozpouštění špíny včetně zatuhlých zbytků starých maziv. Ovšem pokud účinnost na silně znečištěnou sestavu pohonu již nedostačuje, přichází na řadu „drsnější“ Clean Star. Ten velmi rychle rozpouští jakoukoli mastnotu, dlouhodobě ztvrdlé zbytky starých maziv a hodí se i k odmašťování brzdových kotoučů či destiček. Celý proces očisty kola lze završit leštěnkou Shine Star, jež čistí, konzervuje a v neposlední řadě oživuje barvy. Je navíc vhodná na prakticky všechny části kola, lakované i nelakované povrchy, včetně pryže a plastu. Výhodou je rovněž antistatická funkce aplikovaného přípravku, pouze je nutné dbát pečlivě na to, aby se nedostal například na brzdové kotouče a další díly, u nichž je zásadní dokonalé odmaštění.

Kolekci BikeWorkx uzavírá třeba mazací pistole pro aplikaci tuku do maznic nebo maximálně účinný čistič na ruce Hand Cleaner. Jakousi třešničkou na dortu je unikátní pračka na řetěz KettenMax, jež na trhu jednoduše nemá konkurenci – pro svou účinnost i samotné snadné použití.

Kompletní kolekci BikeWorkx naleznete www.bikeworkx.eu.

(red)

datum: 01.03.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign