deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

BIANCHI: blankytná kola, jež si podmanila nejtěžší cyklistický závod světa

Když si v roce 1885 Edoardo Bianchi ve Via Nirone v Miláně otevřel svůj první obchůdek, zřejmě ještě vůbec netušil, že tím dává vzniknout jedné z nejslavnějších cyklistických značek na světě. O 130 let je Bianchi synonymem nejen skvělých jízdních kol, ale vlastně celkového životního stylu.

 

12 triumfů na Giro d'Italia

Když se řekne Bianchi, vybaví si každý sportovní nadšenec blankytně modrá kola, která si doslova podmanila nejtěžší a druhý nejstarší cyklistický závod na světě: Giro d'Italia. Jezdci na těchto kolech ho ovládli celkem 12x, k tomu přidali tři triumfy na Tour de France a desítky úspěchů na menších závodech.

 

V sedle kol Bianchi seděla taková jména, jako Fausto Coppi (první cyklista na světě, jenž ve stejném roce ovládl Tour de France i Giro d'Italia), Felice Gimondi, Moreno Argentin, Gianni Bugno nebo Marco Pantani. Jejich jezdecké výkony se do historie Bianchi zapsaly tak výraznou stopou, že ve viditelných obrysech přežívají až dodnes.

 

Důraz na exkluzivitu a inovace

Dnes je značka Bianchi součástí švédské firmy Cycleurope A.B. group patřící do nejvýznamnějšího cyklistického holdingu na světě – Grimaldi group. I přesto si však stále zachovává svoji tvář a klade důraz na to, co ji posledních 130 let charakterizovalo vůbec nejvíc: exkluzivitu, inovace, kvalitu a … vášeň.

 

„To, co dělá Bianchi výjimečnou, je právě nadšení a vášeň každého, kdo měl s touto firmou kdy cokoliv společného,“ potvrzuje firemní vizi současný ředitel Bob Ippolito. Bianchi zkrátka nejsou jenom kola – Bianchi je neodmyslitelnou součástí životního stylu každého cyklisty, který od svého kola očekává jen to nejlepší.

 

V České republice kola Bianchi prodává celkem 23 cyklosportů, ale jenom pět z nich se honosí titulem „Celeste shop“ – známkou, že obchod prodává kompletní sortiment Bianchi včetně nejvyšší úrovně odborného servisu a služeb. Doporučit můžeme třeba na http://www.vkcyklosport.cz/ v Rosicích u Brna, kde se nám dostalo vskutku vřelého přivítání a skvělých rad při výběru nového kola.

 

 

datum: 03.02.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign