Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Bezpečně v IXS

Oblečení, chrániče a přilby od značky IXS jsou díky popularitě endura stále víc vidět, a to právem. Vždyť například přilba IXS Trail RS, s jejímž vývojem pomáhal legendární freerider Richie Schley, nabídne za 2590 korun perfektní zpracování a vynikající ochranu hlavy jezdce.

Přilba je vyrobena technologií double in-mould, tedy inmoldové vstřikování polystyrenu do skořepiny, ovšem v tomto případě je skořepina i na spodním okraji přilby po celém obvodu a řemínky vycházejí přímo z plastových vsadek v ní. Hodně hluboký tvar a materiál na zátylku co nejníže, aby chránil maximální plochu jezdcovy hlavy. Štítek plynule nastavitelný v omezeném rozsahu po vzoru motokrosových přileb sice nenabídne místo pro odložení sjezdových brýlí, ale na druhou stranu není tahle přilba takový „macek“, jako tomu u některých enduro speciálů bývá. Naopak má ideální tvar bez zbytečných výstřelků a vše je podřízeno maximální funkčnosti.

Usazení na hlavě je díky hloubce, poddajné plastové čelence ve třech čtvrtinách obvodu a komfortnímu polstrování vynikající. Navíc lze regulační kolečko čelenky vzadu výškově nastavit ve třech pozicích a v každé z nich je dobře přístupné. Chválíme také reflexní samolepku vzadu, čekali bychom ji spíše u silniční nebo XC přilby, zde je to vítaný bonus. Dvaadvacítka ventilačních otvorů je až až, i přes vysokou míru ochrany hlavy je tak zajištěna i skvělá ventilace. Hmotnost testované velikosti S/M (54-58 cm) je 317 gramů, což je také solidní.

Přilba nabídne vnitřní univerzální tvar, nepatrně lépe padnoucí užší hlavě. Zapínání na přezku a polstrování přes něj nesnese výtek, stejně jako stavitelné spony na řemíncích a výše zmíněné obvodové stahování k hlavě. S délkou štítku se to nepřehánělo, takže nekazí výhled ani při více sportovním posedu a výhodou je možnost zakoupení náhradního kšiltu za necelé dvě stovky. V nabídce jsou i náhradní šrouby či dokonce stahovací mechanismus nebo jeho ovládací kolečko a také výstelky, vše v rozumných cenách. Celkově tedy hodnotíme Trail RS vysoko jednak za rozumnou cenu, ale také její univerzální tvar vhodný jak pro enduro, tak trailové ježdění nebo jen XC s pohodlnějším posedem ve volných šortkách a dresu. Tahle přilba „pro všechno“, tedy vyjma silnice a ostrého XC, je v nabídce kromě bílého provedení také v černém, červeném, modrém a zeleném.

(už)

 

 

datum: 13.02.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign