schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Bezpečně v IXS

Oblečení, chrániče a přilby od značky IXS jsou díky popularitě endura stále víc vidět, a to právem. Vždyť například přilba IXS Trail RS, s jejímž vývojem pomáhal legendární freerider Richie Schley, nabídne za 2590 korun perfektní zpracování a vynikající ochranu hlavy jezdce.

Přilba je vyrobena technologií double in-mould, tedy inmoldové vstřikování polystyrenu do skořepiny, ovšem v tomto případě je skořepina i na spodním okraji přilby po celém obvodu a řemínky vycházejí přímo z plastových vsadek v ní. Hodně hluboký tvar a materiál na zátylku co nejníže, aby chránil maximální plochu jezdcovy hlavy. Štítek plynule nastavitelný v omezeném rozsahu po vzoru motokrosových přileb sice nenabídne místo pro odložení sjezdových brýlí, ale na druhou stranu není tahle přilba takový „macek“, jako tomu u některých enduro speciálů bývá. Naopak má ideální tvar bez zbytečných výstřelků a vše je podřízeno maximální funkčnosti.

Usazení na hlavě je díky hloubce, poddajné plastové čelence ve třech čtvrtinách obvodu a komfortnímu polstrování vynikající. Navíc lze regulační kolečko čelenky vzadu výškově nastavit ve třech pozicích a v každé z nich je dobře přístupné. Chválíme také reflexní samolepku vzadu, čekali bychom ji spíše u silniční nebo XC přilby, zde je to vítaný bonus. Dvaadvacítka ventilačních otvorů je až až, i přes vysokou míru ochrany hlavy je tak zajištěna i skvělá ventilace. Hmotnost testované velikosti S/M (54-58 cm) je 317 gramů, což je také solidní.

Přilba nabídne vnitřní univerzální tvar, nepatrně lépe padnoucí užší hlavě. Zapínání na přezku a polstrování přes něj nesnese výtek, stejně jako stavitelné spony na řemíncích a výše zmíněné obvodové stahování k hlavě. S délkou štítku se to nepřehánělo, takže nekazí výhled ani při více sportovním posedu a výhodou je možnost zakoupení náhradního kšiltu za necelé dvě stovky. V nabídce jsou i náhradní šrouby či dokonce stahovací mechanismus nebo jeho ovládací kolečko a také výstelky, vše v rozumných cenách. Celkově tedy hodnotíme Trail RS vysoko jednak za rozumnou cenu, ale také její univerzální tvar vhodný jak pro enduro, tak trailové ježdění nebo jen XC s pohodlnějším posedem ve volných šortkách a dresu. Tahle přilba „pro všechno“, tedy vyjma silnice a ostrého XC, je v nabídce kromě bílého provedení také v černém, červeném, modrém a zeleném.

(už)

 

 

datum: 13.02.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign