schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Bezpečné „rukávky“ Grib Grab (test)

Cyklistické návleky přichází ke slovu v jarním období, kdy už je to na kombinaci dresu bez rukávů či kraťasů a třeba vestičky. Když jsou navíc ve výrazném barevném provedení, můžou posloužit i jako pasivní bezpečnostní prvek.

To se týká testovaných návleků Hi-Vis 4005 od dánské značky GripGrab, jejichž výrazný žlutý „fluo“ odstín nelze přehlédnout opravdu už z dálky. Návleky se vyrábějí ve třech velikostech, přičemž jsme testovali největší L, příkladně padnoucí 190 cm vysokému jezdci s delšími pažemi. Dodejme jen cenu, která je 778 korun a rozměry velikostí S 23-27 cm, M 27-31, L 31-36 cm. Mimochodem v nabídce je i letní varianta Light, která není reflexní, a je z tenčího materiálu.

Hi-Vis kombinují 85 % polyesteru a 15 % elastanu a materiál je kvůli teplotnímu komfortu z vnitřní strany jemně počesaný. Po celé délce je stříbrný plochý šev a na obou koncích širší lem, takže na pažích nic nedře. Co se týče průměru návleků, vysoká elasticita materiálu zvládne i silnější paže, hodně štíhlý jezdec možná sáhne po prostřední velikosti. Elko ale padlo výše zmíněnému jezdci s hmotností 96 kg dokonale a provedení lemů bylo maximálně komfortní. Paže nic zbytečně nesvírá, pod spodní lem nezafoukávalo a horní, díky silikonovému proužku, skvěle držel na svém místě. Termoregulaci snad ani není třeba detailně popisovat, byla prostě perfektní a v teplotách kolem třinácti – patnácti stupňů fungoval materiál ve spolupráci se spodním termo trikem s dlouhým rukávem velice dobře. Příjemný je i na holou kůži, ale tam už to na silnici bude spíše o vyšších teplotách.

Výrazná barva je perfektně vidět a navíc je na předloktí dlouhý reflexní proužek a logo značky, takže pro pasivní bezpečnost více než dostatečné prvky. Ve stejném designu pak lze pořídit i dlouhé návleky na nohy nebo na tretry, a takový komplet už rozhodně žádný řidič nepřehlédne.

(už)

 

 

datum: 12.09.18 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign