Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Bezpečné „rukávky“ Grib Grab (test)

Cyklistické návleky přichází ke slovu v jarním období, kdy už je to na kombinaci dresu bez rukávů či kraťasů a třeba vestičky. Když jsou navíc ve výrazném barevném provedení, můžou posloužit i jako pasivní bezpečnostní prvek.

To se týká testovaných návleků Hi-Vis 4005 od dánské značky GripGrab, jejichž výrazný žlutý „fluo“ odstín nelze přehlédnout opravdu už z dálky. Návleky se vyrábějí ve třech velikostech, přičemž jsme testovali největší L, příkladně padnoucí 190 cm vysokému jezdci s delšími pažemi. Dodejme jen cenu, která je 778 korun a rozměry velikostí S 23-27 cm, M 27-31, L 31-36 cm. Mimochodem v nabídce je i letní varianta Light, která není reflexní, a je z tenčího materiálu.

Hi-Vis kombinují 85 % polyesteru a 15 % elastanu a materiál je kvůli teplotnímu komfortu z vnitřní strany jemně počesaný. Po celé délce je stříbrný plochý šev a na obou koncích širší lem, takže na pažích nic nedře. Co se týče průměru návleků, vysoká elasticita materiálu zvládne i silnější paže, hodně štíhlý jezdec možná sáhne po prostřední velikosti. Elko ale padlo výše zmíněnému jezdci s hmotností 96 kg dokonale a provedení lemů bylo maximálně komfortní. Paže nic zbytečně nesvírá, pod spodní lem nezafoukávalo a horní, díky silikonovému proužku, skvěle držel na svém místě. Termoregulaci snad ani není třeba detailně popisovat, byla prostě perfektní a v teplotách kolem třinácti – patnácti stupňů fungoval materiál ve spolupráci se spodním termo trikem s dlouhým rukávem velice dobře. Příjemný je i na holou kůži, ale tam už to na silnici bude spíše o vyšších teplotách.

Výrazná barva je perfektně vidět a navíc je na předloktí dlouhý reflexní proužek a logo značky, takže pro pasivní bezpečnost více než dostatečné prvky. Ve stejném designu pak lze pořídit i dlouhé návleky na nohy nebo na tretry, a takový komplet už rozhodně žádný řidič nepřehlédne.

(už)

 

 

datum: 12.09.18 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign