Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Bezpečné retro

Bezpečné retro

Kdo pamatuje klasické přilby z vycpaných kožených pásků, které zdobily hlavy jezdců ještě před třiceti lety, musí uznat, že s bezpečností tenhle model neměl mnoho společného. Variace na tenhle design, se kterou přišla značka Carrera, je ovšem o poznání jinde.

Přilba Carrera Foldable je kombinací původní myšlenky s moderními nároky na bezpečnost a samozřejmě novým designem. Přilbu totiž tvoří pětice dílců z tvrzeného polystyrenu potažených skořepinou, navzájem spojených uvnitř zalisovanými textilními popruhy. Popruhy dovolují celou přilbu částečně složit, dodává se totiž včetně stahovacího transportního popruhu a šířka se zúží z 205 mm na 155 mm. Zároveň popruhy nijak neomezují ventilaci, která je vzhledem k plně otevřeným prostorům mezi jednotlivými dílci naprosto vynikající. Námitky vůči bezpečnosti dané konstrukce jsou zbytečné, protože výška dílců přes třicet milimetrů zaručuje dostatečnou ochranu a je srovnatelná s běžnými přilbami. Hmotnost testované velikosti M/L (58-61 cm) je 362 gramů, což není zrovna závodní hodnota, ale protože jde o městskou přilbu, je to zcela v normě.

Přilba v ceně 1690 korun se vyrábí ve fialové, černé, bílé, červené, oranžové, žluté nebo modré variantě a svému majiteli nabídne především originalitu. Design je hodně neotřelý, a  jen málokdo se za přilbou neohlédne. Zpracování je přitom velice pečlivě provedené, protože řemínky vycházejí z integrovaných plastových úchytů na spodní hraně vnějšího dílu, komfortní výstelky jsou po celé délce panelů a jednoduše vyřešený pásek v týlu lze nastavit pomocí suchých zipů. Usazení na hlavě už sice není tak stoprocentní, jako u klasických přileb s pevnou konstrukcí, ale vyžaduje pečlivé naladění pozice a délky řemínků pod bradou. Pro městské ježdění je to zcela dostačující a s odpovídající velikostí jsme neměli problém s dodatečným upravováním přilby na hlavě. Středně hluboký tvar držel na hlavě docela spolehlivě, takže v tomto směru kritika nepřijde a rovněž ani v případě ventilace, která byla na vynikající úrovni a je silnou zbraní tohoto modelu. Pouze reflexní prvky nám chyběly, tedy když pomineme malou reflexní samolepku vzadu, s označením velikosti. Technicky je ale tahle přilba prostě samostatnou kategorií a její hlavní devízou je skladnost, ventilace a nevšední design.

(už)

 

datum: 30.07.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign