schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Bezpečné retro

Bezpečné retro

Kdo pamatuje klasické přilby z vycpaných kožených pásků, které zdobily hlavy jezdců ještě před třiceti lety, musí uznat, že s bezpečností tenhle model neměl mnoho společného. Variace na tenhle design, se kterou přišla značka Carrera, je ovšem o poznání jinde.

Přilba Carrera Foldable je kombinací původní myšlenky s moderními nároky na bezpečnost a samozřejmě novým designem. Přilbu totiž tvoří pětice dílců z tvrzeného polystyrenu potažených skořepinou, navzájem spojených uvnitř zalisovanými textilními popruhy. Popruhy dovolují celou přilbu částečně složit, dodává se totiž včetně stahovacího transportního popruhu a šířka se zúží z 205 mm na 155 mm. Zároveň popruhy nijak neomezují ventilaci, která je vzhledem k plně otevřeným prostorům mezi jednotlivými dílci naprosto vynikající. Námitky vůči bezpečnosti dané konstrukce jsou zbytečné, protože výška dílců přes třicet milimetrů zaručuje dostatečnou ochranu a je srovnatelná s běžnými přilbami. Hmotnost testované velikosti M/L (58-61 cm) je 362 gramů, což není zrovna závodní hodnota, ale protože jde o městskou přilbu, je to zcela v normě.

Přilba v ceně 1690 korun se vyrábí ve fialové, černé, bílé, červené, oranžové, žluté nebo modré variantě a svému majiteli nabídne především originalitu. Design je hodně neotřelý, a  jen málokdo se za přilbou neohlédne. Zpracování je přitom velice pečlivě provedené, protože řemínky vycházejí z integrovaných plastových úchytů na spodní hraně vnějšího dílu, komfortní výstelky jsou po celé délce panelů a jednoduše vyřešený pásek v týlu lze nastavit pomocí suchých zipů. Usazení na hlavě už sice není tak stoprocentní, jako u klasických přileb s pevnou konstrukcí, ale vyžaduje pečlivé naladění pozice a délky řemínků pod bradou. Pro městské ježdění je to zcela dostačující a s odpovídající velikostí jsme neměli problém s dodatečným upravováním přilby na hlavě. Středně hluboký tvar držel na hlavě docela spolehlivě, takže v tomto směru kritika nepřijde a rovněž ani v případě ventilace, která byla na vynikající úrovni a je silnou zbraní tohoto modelu. Pouze reflexní prvky nám chyběly, tedy když pomineme malou reflexní samolepku vzadu, s označením velikosti. Technicky je ale tahle přilba prostě samostatnou kategorií a její hlavní devízou je skladnost, ventilace a nevšední design.

(už)

 

datum: 30.07.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign