katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Bezdrátový HQBC

Logo HQBC jsme si navykli vídat na stále větším počtu komponentů i cyklistických doplňků a spojovacím znakem všech těchto produktů je propracovanost, velmi zdařilý design a příznivá cena. Tentokrát jsme otestovali computer HQBC QTEMP, který za poměrně málo peněz, konkrétně za cenu 760 korun, nabídne příslovečně hodně muziky. Vedle spolehlivého bezdrátového přenosu disponuje řadou funkcí, které nejsme v této cenové hladině zvyklí vídat, ať už jde o teploměr, podsvícení displeje či třeba orientační spotřebu kalorií. Design i velikost třířádkového displeje si navíc v ničem nezadají ani s vyloženě „cyklocomputerovými“ značkami, ladič pak navíc může vybírat z bílé nebo černé varianty. Avizovaných sedmnáct funkcí je v dané kategorii skutečně hodně nadstandardních, stejně tak celkem minimalistické provedení vysílače/snímače.

Přehlednost displeje je naprosto dostatečná, byť si v přímém porovnání s některými konkurenčními modely musí uživatel zprvu zvyknout na o něco útlejší údaje v případě okamžité rychlosti i označení funkce, zobrazující se v nejspodnějším řádku. K „listování“ mezi funkcemi slouží malé tlačítko na spodní hraně přístroje a při nastavení se používá také další miniaturní tlačítko na spodní straně. Hlavní ovládací tlačítko nevyžaduje při stisku příliš síly, takže nehrozí nechtěné pootočení computeru na řídítkách. Jeho zajištění v držáku se navíc provádí pootočením a zacvaknutím, stejně jako u německého VDO. K montáži slouží standardní plastové stahovací pásky, vše je tedy maximálně jednoduché a montáž na kolo je záležitostí pár minut.

Většinu funkcí lze označit za klasiku, nechybí stálé porovnávání okamžité a průměrné rychlosti, nastavení samostatně pro dva průměry kola a s tím spojené údaje „ODO 1“ a „ODO 2“ či oddělený údaj o celkové době jízdy. Samozřejmostí jsou hodiny, indikátor vybité baterie a především již zmíněný teploměr, který ukazuje až překvapivě přesně a údaj o venkovní teplotě je zobrazen za všech okolností.

Model HQBC QTEMP nás příjemně překvapil a sympatický je také fakt, že jak computer, tak vysílač, si vystačí vždy s jedinou baterií CR2032. Připomínky nemáme ani k nastavení, které je intuitivní, a trochu zběhlý jedinec si vystačí i bez přiloženého návodu. A pokud by někdo preferoval ještě více funkcí, může si z nabídky HQBC vybrat také model COMPY s pulsmetrem a kadencí, případně typ PCLINK, vybavený i výškoměrem.

(kad)

 

 

datum: 11.11.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign