schindler38

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Bezdrát za hubičku

Wireless technologie u cyklocomputerů byla donedávna záležitostí pouze luxusnějších modelů s cenovkou většinou výrazněji převyšující tisícikorunovou hladinu. To však už neplatí a mnozí výrobci se snaží učinit bezdrátové computery co nejdostupnější. Jedním z těch, kterým se to podařilo bez ústupků na kvalitě provedení, je značka Longus. Její model s označením AX-11W je vybaven všemi zásadními funkcemi, na které je náročnější sportovní jezdec po léta navyklý, a k tomu je zde i pár příjemných maličkostí navíc. Hlavně se nám však líbí rozměrný, skvěle přehledný displej a nikoho jistě neurazí ani design computeru. Snad pouze na tvarování vysílače může být maličko patrné ekonomičtější provedení, ovšem zde jednoznačně platí, že účel světí prostředky. Značce Longus se totiž podařilo nabídnout tento bezvadně fungující „bezdrát“ s cenovkou 490 korun.

Samotný přístroj lze provedením označit za klasiku své kategorie a především při pohledu shora působí computer docela luxusně. Obrovský údaj o aktuální rychlosti s jedním desetinným místem a pod ním druhý údaj, u nějž si mezi sebou přepínáme jednotlivé funkce. Třířádkový displej zde není potřeba a byl by i na úkor přehlednosti. Jednotlivé piktogramy a zkratky značící funkce jsou rovněž čitelné. Dvojice gumových tlačítek sází na dobré utěsnění, které si však vyžádalo menší daň v podobě nutnosti o něco silnějšího stlačení, bez přítomnosti „klick“ efektu, což ale v praxi ničemu nevadí.

Mezi funkcemi nechybí třeba stálé porovnávání aktuální rychlosti s průměrnou, dále je zde informace o přibližné hodnotě spálených kalorií a pro někoho může být zajímavý i celkový čas jízdy za celou sezónu - pakliže si tréninkové dávky měříte na hodiny a nikoli na kilometry. Nechybí nejběžnější funkce včetně maximálky, hodin a denního času jízdy, nalezneme zde ale i možnost automatického přepínání mezi jednotlivými funkcemi či automatické spouštění úsporného režimu, šetřícího baterii. Mimochodem, v přístroji samotném je přítomna jedna klasická CR2032 a ve vysílači najdeme dvě malé baterie LR44.

Montáž je otázkou okamžiku, pomohou přiložené stahovací pásky a pečlivě provedený návod. Rovněž základní nastavení je celkem intuitivní, a pakliže jste v cyklocomputerech aspoň maličko zběhlí, návod nejspíš ani nebude potřeba. Líbilo se nám provedení držáku na řídítka, do nějž je integrována kolébka, takže pro nastavení sklonu vůči rovině není nutné hýbat s celým držákem. Pro ověření spolehlivosti přenosu signálu je samozřejmě pár set najetých kilometrů málo, ale přesto si dovolíme říci, že i takto cenově dostupný „bezdrát“ je naprosto spolehlivý. Dokonce jsme nezaznamenali náchylnost na jakékoli rušení přenosu signálu, třeba v případě, že jsme vysílač umístili na vidlici až dolů k patce. Nabízený dosah je tedy více než dostatečný a chválíme také přístupnost baterií (při jejich výměně) ve vysílači, který není nutné z vidlice pro tento účel demontovat.

(kad)

 

 

datum: 08.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign