Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Bezchybné rukavice

Pokud patříte mezi věčné zmrzlíky a při teplotách okolo bodu mrazu bojujete s prokřehlými prsty na rukách, Pearl Izumi má pro vás řešení. Sice je trochu nákladnější, ale současně jsme si téměř stoprocentně jisti, že lepší zimní cyklistické rukavice na trhu naleznete jen těžko. Model nazvaný PRO Barrier WXB je totiž podle nás ideální pro zimní biking i najíždění silničních kilometrů v nepříznivých podmínkách. Dokonalá ochrana proti větru i vodě, zcela dostačující izolační schopnost ve velmi nízkých teplotách, nadstandardní životnost materiálů a k tomu precizní zpracování, typické pro všechny produkty s logem Pearl Izumi.

Základem se stal odolný membránový materiál Outdry, který se vedle nezbytných izolačních schopností může pochlubit solidní paropropustností, jež u mnohých jiných membránových textilií bývá spíše zbožným přáním uživatelů, nežli skutečně funkční realitou. U Pearl Izumi jsou si ale evidentně dobře vědomi, že propocené rukavice jsou při nízkých teplotách zárukou prochlazení rukou a ani sebedokonalejší tepelná izolace už v takových okamžicích nepomůže. Právě z tohoto důvodu se testované rukavice nemusí zdát pocitově tak silné, jako některé konkurenční „drtiče mrazu“, a přitom je výsledná ochrana rukou před chladem vynikající. Ne vše bývá o efektní míře zateplení a rukavice PRO Barrier WXB to dokazují více než přesvědčivě. Tenčí fleecová podšívka je z hlediska izolace a výsledného teplotního komfortu ideální.

Naše maximální spokojenost zavládla i v případě dlaně, jejíž provedení s předlouhým názvem „AX Suede G-Series Grid WR“ sice postrádá výraznější polstrování, ale z hlediska kvality úchopu si u zimních rukavic dokážeme sotva představit něco lepšího. Nejdůležitějším znakem celé dlaňové partie je přilnavost i k mokrému povrchu, ať už se budeme bavit o MTB gripech, či hladké silniční omotávce. Protiskluzová úprava s jemnou plastickou mřížkou zde skutečně funguje a její přítomnost na dlani i prstech je výhodou rovněž při stisku mokré brzdové páčky.

Anatomický střih rukavic je bezproblémový a ušití prstů do lehkého záhybu je nemalou výhodou - ani při sevření užšího gripu či silničních řídítek totiž není patrný jakýkoli tlak shora na prsty. Pochvalu zaslouží délka rukavic, sahajících výrazně nad zápěstí. Zde nechybí stažení všitou plochou gumou a poměrně jednoduché stahování se suchým zipem. Provedení lemu rukavic pak zajistí více než dostatečné překrytí s rukávem bundy, takže se chladný vzduch k rukám jezdce nemá šanci dostat. Pochvalu zaslouží i přítomnost reflexních prvků. Jako celek jsou testované rukavice ve všech ohledech natolik příkladné, že to dokáže částečně snad i ospravedlnit cenu 2899 korun.

(kad)

 

 

datum: 23.04.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign