katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Bez bláta v očích, Sting Velocity

Rychle mrkat, vozit sjezdové či klasické brýle nebo dlouhé blatníky, jinak se v téhle blátivé zimě asi jezdit nedá, tedy pokud nechceme mít neustále oči plné bláta. Každé počasí má svá úskalí, ale bláto a voda prostě očím nesvědčí, takže ke slovu přichází řada nejrůznějších blatníků a blatníčků.

 

 

Když se na trhu poprvé objevily miniaturní plastové blatníčky pod můstek přední vidlice, vyvolalo to poměrně překvapivé reakce nad tím, jak dobře tenhle malý, ale optimálně umístěný pomocník funguje. Brání té nejhorší porci bláta od předního kola v pokračování směrem vzhůru k obličeji a docela slušně chrání také vnitřní nohy vidlice v místě jejich vstupu do stíracích gufer. Tyhle dvě funkce v jednom si ale občas vyžádaly až nekřesťanské peníze za kousek plastu, jenž v celkem shodném provedením nesl logo řady firem a občas i zajímavý grafický design. Jistě, přínos je neoddiskutovatelný, ale tři nebo pět stovek je občas trochu přes čáru. Za rovnou stovku lze ale pořídit shodné provedení MG-PR-17 značky Sting.

 

 

Klasické plastové provedení, čtveřice párů montážních otvorů pro plastové stahovací pásky a dvojice prolisů po stranách zadní části pro lepší ohebnost a vytvarování při montáži. Ta je mimochodem v podstatě blesková, protože stačí protáhnout zdrhovačky skrz otvory a blatníček uchytit k vnějším nohám vidlice a jejich spojovacímu můstku. Hotovo, tečka a pak už jen tenhle 25 cm dlouhý kousek plastu vyčnívající 21 cm dozadu za můstek plní svoji funkci. Množství bláta, které by jinak skončilo na můstku vidlice, spodní trubce a pak na obličeji jezdce, končí na vnitřní straně plastu. Jednoduché a funkční řešení, k tomu není třeba nic dodávat, navíc v boostové vidlici nebyl žádný problém ohledně šířky pláště a průchodnosti, takže optimální řešení za pár korun.

 

(už)

datum: 20.05.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign