katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Be Force s KCK

Společnost KCK Cyklosport-Mode s.r.o. zastupuje na českém trhu řadu zvučných značek, v krátkosti jmenujme třeba kola Wilier, pláště Hutchinson, komponentovou klasiku ITM, luxusní sedla Prologo, nářadí Unior a mohli bychom pokračovat. V letošním roce pak přivedli na český trh značky ControlTech, Connex, Velotoze, pedály a tretry Time nebo trenažéry Minoura. Zkrátka samá vybraná společnost. Portfolio KCK ovšem oslovuje všechny příznivce cyklistiky, a to širokou nabídkou své vlastní značky Force, jejíž kolekce každým rokem expanduje a z hlediska poměru kvalita/výkon jen těžko hledá konkurenci.

 

Dalibor Kmenta

 

 

 

Nahlédneme-li trochu do historie, pak společnost KCK Cyklosport-Mode s.r.o. byla založena v roce 1991, celkem brzy tedy oslaví třicetileté působení na českém trhu. Před třemi roky otevřené nové sídlo firmy ve Zlíně - Otrokovicích je současně centrálním skladem, a to v průměru se šesti tisíci skladovými položkami (!!!). Logo Force je stále více vidět napříč všemi segmenty cyklistiky a značku již uživatelé dobře znají. Vedle toho Force podporuje celou řadu profesionálních závodníků i celých týmů. My však na následujících řádcích nemáme v úmyslu vypisovat sportovní úspěchy, chceme se zaměřit na nejdůležitější novinky kolekce Force 2019. Pro tento účel jsme vyzpovídali přímo majitele společnosti, Dalibora Kmentu a Andreu Kmentovou.

 

Které hlavní novinky jste si pro sezónu 2019 připravili a co je nosnou částí kolekce Force z hlediska prodejů?

Pro každou sezónu se snažíme sortiment Force produktů rozšířit, ale zároveň i vylepšit stávající portfolio. Nejvíce se rozrůstá segment oblečení, kam pravidelně zařazujeme spoustu novinek. „Nosnou částí“ Force je právě oblečení, přilby, brýle, tretry, ale i komponenty jako hustilky, nářadí, až po funkční celky, jako jsou třeba nová středová složení.

 

 

Ve vašem sortimentu se objevila třeba nová karbonová „kombo“ sestava řídítek a představce. Můžeme do budoucna očekávat pokračující kvalitativní posun Force směrem k luxusním komponentům?

Určitě ano, jak jsme již zmínili, tak opravdu každý rok se snažíme produkty posunovat dopředu a navyšovat jejich kvalitu. Chceme docílit toho, aby každé portfolio skupiny zboží bylo nabízeno v základní, střední, ale i top třídě. Právě rozšíření řady karbonových komponentů nám umožňuje získávat další nové zákazníky.

 

K bestsellerům Force posledních sezón se jistě řadí také tretry, jak složité je uspět právě v cyklistické obuvi – v tak široké konkurenci?

Uspět je zde velmi složité. Když jsme s tretrami začínali, tak na trhu nebylo tolik dodavatelů, jako je nyní. V dnešní době nabízí tretry prakticky každá silná značka a udržet se na trhu je těžké.  Snažíme se, aby naše tretry byly kvalitní a s ohledem na cenu konkurenceschopné, je důležité nabídku optimalizovat a adekvátně rozšiřovat. Přestože například technologicky pokročilejší obuv s karbonovou podrážkou již není pro každého běžného uživatele, rozšiřujeme nabídku i o tyto modely.

 

 

Přesuňme se k vašim dalším značkám. Wilier, ITM, Hutchinson, to jsou vážené pojmy především ve světě úzkých plášťů. Osloví nabídka těchto značek i bikery?

Zde podle nás platí pravidlo, že pokud má zákazník dobré zkušenosti se značkou na silnici, tak uvítá její nabídku i v MTB, gravel a dalších specifikacích. Tedy ve zkratce – pokud jsem s něčím spokojený, tak nerozlišuji účel.

 

Kolik maloobchodních prodejců značky Force dnes na českém trhu najdeme?

Cílem je vytvořit síť prodejců, kdy najdete v každém větším městě prodejnu nabízející sortiment Force opravdu v široké míře, kde si zákazník může vybrat tak, aby byl spokojený a mohl odejít s kompletní cyklovýbavou Force. Spouštíme „mapu prodejen“ na portále www.force.cz, kde se budou zákazníkům zobrazovat prodejní místa. Pro komponenty Force je prodejní síť silná a nyní se zaměříme na zvyšování kvality nabídky místo zvyšování počtu prodejních míst.

 

 

Pravidelně se prezentujete na prestižních veletrzích, včetně německého Eurobiku.

Vzhledem k rostoucím nákladům na výstavu Eurobike jsme se rozhodli v letošním roce veletrhu nezúčastnit jako vystavovatelé. Náklady jsme se rozhodli reinvestovat do meetingu a prezentace přímo u nás ve společnosti. Pro zahraničí partnery jsme měli individuální „předváděčku“ novinek a podobnou akci plánujeme také pro české obchodníky. Myslíme si, že se to ukázalo jako efektivnější – atmosféra meetingu byla klidnější s kvalitativně lepším výsledkem.

 

Děkuji za rozhovor.

 

(red)

datum: 21.10.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign