cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

BBB Spycombo USB

Vidět a být viděn. V případě jízdy na kole je lepší být viděn, protože když vás někdo trefí autem, je to zpravidla horší, než když si rozbijete ústa sami, protože jste špatně viděli.

Podívali jsme se na zoubek příjemné věcičce od firmy BBB, která se nazývá Spycombo USB. Jedná se o sadu dvou blikaček, červenou zadní a bílou přední. Název napovídá, že se jejich baterie dobíjí kabelem USB C a ty máte v sadě také přiloženy. Máme rádi jednoduché věci, a když jsou ještě ke všemu vysoce užitné, jako třeba tento výrobek, tak je máme ještě raději. Blikačky jsou opravdu jednoduché. Světlo se zapíná delším stlačením čočky a tou se také krátkými stisky mění funkce. Vypnuto – stálé světlo – blikání. Víc ani nepotřebujete. Pokud tělem blikačky lehce otočíte v držáku, světlo oddělíme a na jeho zadní straně najdeme dobíjecí konektor. Oddělení od držáku je výhodné, protože ten drží kolem sedlovky nebo na řídítkách o-kroužky. Držák tak zůstane na kole a vy si můžete v kanceláři nebo kadeřnictví, (záleží na tom, kde pracujete) v klidu během pracovní doby světla dobít.

Světlo je i voděodolné, do určité míry i vodotěsné. Napovídá tomu těsnění po celém obvodu vnitřku těla světla, které zabraňuje vniknutí vody do konektoru.

 

 

Pokud preferujete umístění světla na přilbě, v sadě se dodává speciální držák, do kterého zasunete z každé strany jedno světlo a přiloženým páskem se suchým zipem světlo připevníte na přilbu nad temeno hlavy. Tam se nám to zdá z hlediska bezpečnosti nejvýhodnější, protože světlo je výše než v obligátní poloze někde u sedla. Nebo si světlo můžete stejným páskem připevnit na paži při běhu nebo večerní procházce se psem. Multifunkcionalita je v tomto případě velmi výhodná.

Výrobce neuvádí svítivost, ale při našich testech bylo patrné, že světla jsou dobře vidět na 200 metrů i více. Záleží na tom, jestli jedete v noci temným lesem od milenky, nebo jestli vás manželka poslala večer do obchodu pro máslo. V každém případě je pro noční jízdy v hluboké tmě vhodné doplnit tyto blikačky předním světlem. Abyste i vy viděli.

BBB Spycombo USB je pěkná, jednoduchá, velmi funkční a účelná věcička. Líbila se nám. Pokud si tento set chcete pořídit, zaplatíte prodavači částku kolem čtrnácti stovek. Podle toho, kde světlo koupíte. Ale vy už si jistě internet pročešete, abyste našli co nejvýhodnější cenu u co nejlepšího prodejce.

(kany)

datum: 25.04.22 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign