cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

BBB SignalCombo BLS 83

Zdá se, že světla na kole nabývají s neustálým rozvojem automobilismu na čím dál větší důležitosti. V souvislosti s tím se vyvíjejí nejrůznější světla a blikačky na kolo, které může automobilista vidět i ve dne na opravdu velkou vzdálenost. Vypozorovali jsme při našich prázdninových cestách, že až 50 % silničních cyklistů v Německu i ve Francii má na kole namontováno a spuštěno především zadní červené světlo, obecně nazývané blikačka. Asi vědí proč. A to se ještě málokdo z nich pohyboval na kole po našich silnicích. Kdyby to zažili, zřejmě se obléknou do chráničů a zkontrolují si životní pojistku.

 

Jedním ze světel, se kterým budete vidět nejen v noci, ale i ve dne, je model SignalCombo BLS 83 od firmy BBB, která je na našem trhu v maloobchodech dost silně zastoupena již několik let. Combo v názvu znamená, že tato dvě světla koupíte v jednom setu. Můžete si je pořídit i samostatně, ale to je finančně nevýhodné.

Sada BLS 83 se skládá z předního bílého světla a zadního červeného. Zadní světlo uchytíme na sedlovku silikonovým páskem a přední na řídítka.  Světlem můžeme otáčet kolem osy o 360 stupňů. Určitě tak najdete polohu, která bude na vašem kole nejlepší a nejviditelnější.

Světla zapínáme a vypínáme velkým gumovým tlačítkem na jeho čele. To je velmi pohodlné. Můžeme si zapnout některý ze čtyř módů. Tři stále svítící o různých intenzitách a tradiční blikání. Nás překvapil nejintenzivnější stále svítící mód opravdu extrémní svítivostí, která má podle návodu 50 lumenů, a to je opravdu mnoho. Váhali jsme, jestli máme při jízdě použít tento mód nebo klasické blikání. Přední světlo dosahuje stejných hodnot. To je ale určeno především na jízdu po městě, kde jsou pouliční lampy, neboť se nejedná o klasický reflektor. Ale i za úplné tmy ho můžeme s klidem k jízdě použít. Jen vám je asi jasné, že nepojedete příliš rychle, protože budete mít osvícen jen prostor těsně před kolem.

 

 

Nabíjení je tradiční přes USB, jak už to u lampiček z lepší společnosti bývá. Baterie ve světlech na kole v této době naleznete už jen střídmě.

Nám se tato sada dvou světel od „bébébéčka“ moc líbila. Světla jsou hodně vidět, rychle a pevně se na kolo uchycují. To jsou základní atributy, které každý cyklista vyžaduje. Záleží už jen na každém, jestli chce dát necelých patnáct stovek za jejich nákup. Cena to je přiměřená kvalitě a těžko pořídíte podobně výkonná od jiné firmy levněji.

 

(kany)

datum: 03.10.19 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign