deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

BBB HighIntegrate

Nezvyklý design, originální systém uchycení k řídítkům a totéž platí i pro vkládání baterií. Světlo BBB HighIntegrateje zkrátka originálem každým coulem. Dolů protažený tvar optiky asi nezaujme účastníka čtyřiadvacetihodinovek, ale z hlediska kombinace dvou světelných prvků je dobře promyšlený.

cyklo svítidlo BBB HighIntegrate

Gumový pásek jisticí světlo na řídítkách se jednoduše zapíná na zadní straně odnímatelnou koncovkou, sloužící zároveň i jako přezka. Po jejím vycvaknutí lze stisknout plastový zobáček uvnitř těla světla a vysunout přední optiku kvůli výměně čtyř mikrotužkových baterií. Zajištění na řídítkách je díky masivním gumovým podložkám stabilní a montáž i demontáž blesková.

Horní část optiky patří jediné 1W diodě se svítivostí 565 LUX, která vysílá hodně ostrý kužel až do vzdálenosti dvaceti metrů před kolo. Jeho výrazná svítivost je tak trochu na úkor celkového průměru, takže nasvítí maximálně polovinu vozovky, a to hlavně v místě dopadu, nějaký výraznější rozptyl světla, než dopadne na cílový bod na vozovce, zde není moc patrný. V tomto módu světlo vydrží až deset hodin, ovšem lze to i kombinovat. Spodní část optiky totiž patří dvojici slabších LED diod se svítivostí 35 LUX, takže spíše jde jen o bezpečnostní prvek. Ty vydrží samostatně svítit až devatenáct hodin a jejich kužel je spíše krátký a hodně rozptýlený, takže slaběji nasvítí celou šíři vozovky blízko před kolem. Pryžovým spínačem na horní straně světla lze přepnout ještě na třetí, společný mód, který kombinuje obojí, ale pokud necháme silnější kužel nastavený dále před kolo, pak diody nejsou svým výkonem schopné vyplnit celý prostor až k místu jeho dopadu. Se skloněným světlem s kuželem blíže před kolem už je to výrazně lepší. Vzhledem k ceně 790 korun by toto světlo bylo ideální pro každodenní dojíždění do práce, kdy ve městě přijdou ke slovu diody ve spodní části a mimo město jezdec využije silnější mód, případně kombinaci. Hlavní devízou je ale uchycení, které dokonale padne na každá řídítka, a doba svítivosti. Kromě bílého provedení je v nabídce ještě černá a stříbrná verze.

(už)

Plusy: uchycení, ostrý kužel, dosvit

Minusy: menší rozptyl světla

datum: 01.03.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Fake Rolex

    Horní část optiky patří jediné 1W diodě se svítivostí 565 LUX, která vysílá hodně ostrý kužel až do vzdálenosti dvaceti metrů před kolo.

    21.06.13, 03:47:31
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign