katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Batoh Camelbak Charge Peat

Camelbak Charge Peat

V případě batohu Charge Peat 3l se značce Camelbak podařilo skloubit maximální praktičnost, tedy dostatečně velký úložný prostor a nadstandardní třílitrový rezervoár, s velice nízkou hmotností. O tu se zasloužila nízká gramáž použitýchmateriálů, které ale současně díky ripstopové úpravě nabídnou vynikající odolnost. I přes celkový vnitřní objem o velikosti 12,5 litru se tedy jedná o ultralehké provedení, hmotnostně srovnatelné s o polovinu menšími modely. Díky tomu bude Camelbak Charge Peat 3l ideálním doplňkem například na závodních maratonských tratích.

batoh Camelbak Charge Peat

Základem testovaného modelu jsou polstrovaná zádaL.E. (Lightweight Exoskeleton)s pěnovou, hrubě perforovanou výplní, jež zajistí ideální rozložení tlaku a současně zlepší ventilaci. Vytvarování výplní pak zcela eliminuje tlak na páteř, což je při celodenní jízdě k nezaplacení. Hlavním popruhům nechybí anatomické vytvarování a samozřejmě hrudní a bederní pás, v prvním případě s propracovanou výškovou regulací. Lehce polstrované bočnice bederního pásu jsou vybaveny menšími kapsami, do nichž se vejde mobil nebo třeba klíče.

Pokud se zaměříme na úložný prostor, tak jeho hlavní komora i množství dalších kapes a kapsiček jsou uzpůsobeny maximální praktičnosti. I když na to batoh nevypadá, dokáže pojmout až překvapivé množství věcí, dvanáct a půl litru objemu je prostě znát. Nám se do tohoto jediného batohu podařilo bez problémů vměstnat věci pro dva lidi na celodenní jarní bikovou vyjížďku, tedy včetně pláštěnek, návleků na ruce i na kolena, jídla, foťáku, zámku a řady dalších věcí. A ještě nějaké místo zbylo. Přitom pokud nevyužijeme celý objem, váží batoh jen o něco málo víc než základní modely s minimem přepravního prostoru. Pokud tedy chceme mít jeden univerzální batoh, a to jak na pohodové celodenní túry, tak i pro maratonské tratě, Camelbak Charge Peat 3l je naprosto ideálním řešením.

Pochvalu zasluhuje také přístupnost rezervoáru, jenž je uložen v samostatné komoře hned za zády a pro jehož plnění není nutné z batohu cokoli vyndávat. O kvalitách rezervoáru Camelbak již bylo napsáno dost. Jeho poslední generace má jak maximálně propracované, dokonale utěsněné plnicí hrdlo, tak i odnímatelnou hadičku pro snadnější čištění. Patentovaný náustek Camelbak je pak naprosto bezkonkurenční. Stejně kvalitní jako samotný rezervoár jsou ale i všechny další prvky batohu, kvalitními zipy počínaje a úchytem blikačky či reflexními pruhy konče.

Cena batohu Camelbak Charge Peat 3l je celkem adekvátních 2199 korun. V nabídce je pouze zelená barva „Peat“.

(kad)

 

Plusy: přepravní kapacita, ultralehké materiály, provedení zad, třílitrový rezervoár

Minusy: dodáván pouze v zelené barvě

datum: 17.10.12 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign