cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Batoh Acepac Edge 7

Na zádech se mi po testování větších kousků z nabídky domácí značky Acepac usídlil naopak jejich téměř nejmenší bikový batoh. Objem sedm litrů, možnost vložit jak chránič páteře SAS-TEC, tak vodní vak a prostor na to nejnutnější, co na vyjížďce potřebuji, takže jsem zvědavý, jak velký bude rozdíl oproti mým oblíbeným patnáctkám (rozuměj objem batohů v litrech).

Edge nabídne rozumnou délku 45 centimetrů a nehraje si na zbytečnou šířku (23 cm) ani výšku (14 cm), kterou lze částečně regulovat stahováním pásky nahoře na bocích, navíc s možností ukrytí do vlastní kapsy, pokud je nebudeme využívat. Zádový systém má dva vertikální 3D polstry s perfektní ventilací, takže tady slabiny nehledejme, stejně jako v ramenních popruzích, které mají podobné polstrování a jsou navíc podélně rozdvojené pro lepší usazení. Ramenní popruhy mají jednoduché upevnění dole na bocích a pod nimi vycházejí kratší panely bederního popruhu, jehož menší výška je adekvátní rozměrům batohu a jeho využití. Není to neprůstřelný ochranný enduro kousek na celý den, ale spíš batoh pro rychlejší švih v maratonském či trail stylu. Do vnitřních prostor přístupných jen z poloviny obvodu hlavním zipem s dvojicí jezdců se do kapsy nejblíže zádům vejde samostatně prodávaný páteřák a do kapsy před něj vodní vak, s možností uchycení do poutek. Tady doporučují spíše litrové nebo dvoulitrové provedení, než tam nacpat třílitr, ten už trochu zkroutí záda do ne úplně ergonomického tvaru, na takový objem už to chce větší batoh.

Další část vnitřních prostor pod týmž zipem je hlavní a disponuje jak síťovou kapsou na zip, tak druhou kapsou na pláštěnku (je součástí) a natištěnými symboly pro signalizaci přivolání letecké záchranky. Vstup dovnitř je na jedné straně otevřenější, dostatečně prostorný a druhý přední prostor to má podobně, jen s rozdílem jednoho jezdce zipu. Zde se ukrývá polstrovaná kapsa na brýle, kapsa na zip na větší věci a dvě kapsičky na nářadí.  Vejde se sem pohodlně i větrovka a do další ploché čelní kapsy s bočním zipem pak třeba větší telefon. Na čelní straně batohu nechybí reflexe (ta je i na bocích) a poutko pro blikačku nebo dvě poutka pro případné upevnění bikepackingového řídítkového vaku a jeho menší varianty, obojí z produkce Acepac. Vše ještě drží kompresní popruhy na spodní straně batohu, samozřejmě s jištěním suchým zipem v zarolovaném stavu.

 

Batoh dostal nálož ne úplně plného dvoulitrového vaku, nářadí, větrovky, svačiny na půl dne a nějaké místo ještě zbylo. Páteřák jsem neinstaloval a nechal batoh ideálně okopírovat záda, tedy s předchozím nastavením spojovacího popruhu LCG hned za krkem směrem až nahoru. Ramenní popruhy jsou totiž střihem určené spíše širším ramenům, takže tenhle prvek, určený původně prevenci vyjíždění batohu nahoru za krk, dobře posloužil i pro doladění ramenních popruhů na má záda, byť ne úplně úzká. Drobnější bikerka si pak může spojovací popruh LCG díky suchému zipu ještě zkrátit, takže se batoh opravdu přizpůsobí snad každému rozměru zad a vše lze ještě pojistit popruhem na hrudi.

 

 

Ten já stahuji tak středně silně, přítomnost signální píšťalky na přezce vítám a možnost volby z pěti výškových pozic rovněž. Bederní popruh stačí utáhnout méně a ramenní spouštím spíše volněji, ať batoh sedí dole v těžišti. Ideální rozložení nákladu spolu s menšími rozměry batohu nijak neobtěžují a nemám pocit většího „enduro“ zavazadla, jaké běžně vozívám. Batoh sedí perfektně a dominantní je pocit volného a neomezeného pohybu v ramenou. Popruhy nesjíždí, sedí jistě, batoh drží hezky na bedrech a ramena se pohybují i v hodně náročných zatáčkách nebo sjezdových pasážích zcela přirozeně. Hodně to celé ovlivňuje rozložení nákladu a naplnění batohu, zcela plný se totiž umí na zádech trochu „vyboulit“ a usazení už pak není tak stoprocentní, takže tady vždy volit náklad s rozvahou. Jako zavazadlo na lehčí jednodenní či krátké vyjížďky ale bude perfektní a nabídne optimální rozvržení úložných prostor. Navíc lze na popruhy upevnit přilbu pro dlouhé výjezdy, případně využít dodatečně síťku, která pak přilbu drží bez využití jejích popruhů. Za necelé dva tisíce korun tedy perfektně propracovaný batoh, navíc s odolným materiálem Nylon 6.6, Nylon Robic a kvalitními YKK zipy, takže tradiční sázkou na vysokou kvalitu, pro Acepac typickou.

 

(už)

 

datum: 22.02.22 - kategorie: Různé
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign