Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Basil, vždy elegantně

Kdo měl někdy možnost spatřit širokou kolekci brašen a doplňků nizozemské značky Basil, rozhodně nechtěl věřit svým očím, co všechno a hlavně v jakém designu lze na kolo pověsit. Basil si zakládá na stylovosti a současně propracovanosti svých produktů, takže nepřekvapí, že jejich brašny jsou oblíbeným módním doplňkem pro převoz nákladu třeba při jízdě do práce.

Kromě řady speciálních dámských brašen, polotašek či košíků existuje mnoho pánských variací, z nichž třeba model Portland Messenger nám přišel jako zajímavý „unisex“ kousek, jenž by byl ozdobou jak pánského sportovně/městského kola, tak třeba i elegantní dámské verze. Brašna s objemem dvacet litrů je totiž vyrobena z bavlny a pevnou tkaninu pak kombinuje se stylovými popruhy. Na první pohled jednoduchá taška tvaru kvádru, o rozměrech 38x13x31cm (délka x šířka x výška), ovšem po odklopení krytu na vnitřní straně se objeví závěsný mechanismus Hook-on. Tím lze tašku jednoduše zavěsit dvojicí háčků na nosič a otočnou plastovou pojistkou zajistit proti nechtěnému uvolnění. Vše důmyslně skryto pod pruhem tkaniny pojištěným dole dvojicí všitých magnetů. Když už jsme u převozu na kole, nechybí reflexní paspule na vnější boční straně i reflexní loga značky na přední a zadní straně.

Po otevření horního víka na suchý zip se objeví velký vnitřní prostor s jemným polstrováním a dvojicí hlavních kapes, z nichž menší je na notebook a má horní pojistný pásek na suchý zip. Větší kapsa má sklopnou výztuhu dna a na vnější straně dvojici kapsiček s voděodolnou úpravou. Nechybí pak ještě vnitřní kapsa na zip, třeba na dokumenty, a komu je to málo, tak na vnější straně je další kapsa, uzavřená pouze hlavním horním víkem. Dvojice kapes na přední a zadní straně slouží spíše k regulaci objemu, lze mít 16-20 litrů, nebo uschování ramenního popruhu, ale i to se počítá. Zkrátka, i když je to na první pohled elegantní „krabice“ na nosič, dokáže se bleskově proměnit ve stylovou kabelu se spoustou úložných prostor. Celková hmotnost 1442 gramů sice zrovna neoslní cykloturisty, ale pro ně tenhle kousek rozhodně není. Materiál a design by rozhodně byla škoda vláčet někde cestou necestou, zato v městské džungli lze s touhle brašnou v ceně lehce pod dva tisíce korun udělat hodně parády. Navíc modré nebo červené barevné provedení si určitě najde v šatníku městského cyklisty či cyklistky adekvátní doplňky.

(už)

 

datum: 10.08.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign