deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Barbieri do mrazu i vedra

Cyklistické termosky a termoláhve mají své zastánce i odpůrce. Do první skupiny patří ti, kteří užívají skutečně kvalitní a funkční produkt, a druhou skupinu tvoří například uživatelé „camelbaků“, tedy batohů s vnitřním rezervoárem. Najít na trhu skutečně špičkovou termoláhev není jednoduché, zvlášť má-li být za příznivou cenu. Většina dostupných bidonů se zdvojenou stěnou a izolací totiž v reálu není nijak zázračná. My zde však máme termoláhev, která je podle našeho názoru naprosto dokonalá a s cenovkou 350 korun nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon. Italská láhev Barbieri Tankita Termica dokáže uchovat horký či alespoň teplý nápoj po dobu několika hodin, i pokud vyrážíme na kolo při teplotách pod bodem mrazu. Jinými slovy, pakliže si tuto láhev naplníme čajem s téměř vroucí vodou, tak po hodině jízdy při vnější teplotě pět stupňů Celsia se jen těžko napijeme, jak bude nápoj stále horký.

Konstrukce láhve je samozřejmě dvojstěnná, jako u standardní termosky. Oba pláště z tvrzeného plastu zaručí láhvi vysokou odolnost, snad by se i dalo hovořit o nezničitelnosti. Výplň, tedy izolace přítomná mezi oběma stěnami, je tvořena polyuretanovou pěnou a konstrukce je oproti běžným jednodušším termolahvím nerozebíratelná. Vnější rozměry jsou „sedmičkovou“ klasikou a vnitřní objem je půl litru. Šroubovací uzávěr je precizně utěsněný, což platí také o standardním výsuvném náustku. Ten je pro zajištění čistoty i předejití zamrznutí překrytý sklopným víčkem. Tomu jsme od počátku nepředvídali právě vysokou životnost, a tak nějak podvědomě jsme čekali, kdy se plastový pant víčka utrhne, ale nestalo se tak. Italové u své termoláhve evidentně nic nepodcenili.

Láhev samozřejmě není určena pouze do zimy k uchování horkého nápoje, ale současně dokáže udržet pití chladné v parném létě. Což však nebyl případ našeho testu, jenž se zaměřil spíše na aktuální roční období. Výrobce uvádí, že láhev udrží horký nápoj po dobu několika hodin. Z teploty sto stupňů by se měl přibližně na polovinu dostat po třech a půl hodinách při vnější teplotě okolo nuly. Náš test toto tvrzení potvrdil - při vnější teplotě pět stupňů Celsia se skutečně ještě po hodině čaj téměř nedal pít, jak moc byl horký. I po dvou hodinách byl stále ještě horký a skvěle zahřál organismus. Po celkových sedmi hodinách nebyl nápoj ještě zdaleka úplně studený, přesněji byl vlažný, s teplotou necelých třicet stupňů. I pro „běžné“ tříhodinové vyjížďky, kterým se poctivě trénující jedinec v únoru a březnu při najíždění svých silničních kilometrů nevyhne, je izolační schopnost termoláhve Barbieri Tankita Termica naprosto perfektní, a za dané peníze nelze koupit nic funkčnějšího. Takže jen a pouze maximální pochvala! Výrobce současně avizuje, že při venkovní teplotě okolo dvaceti stupňů se ledový nápoj ohřeje z pěti na sedmnáct stupňů za nějakých pět hodin. Ale to není z našeho pohledu tak důležité jako fakt, že v opravdové zimě bude testovaná termoláhev skutečně věrným společníkem.

(kad)

 

 

datum: 14.04.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign