Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Babí léto v Jestřebích horách

Babí léto v Jestřebích horách patří každoročně Středečnímu poháru horských kol a ne jinak tomu bude i letos. Seriál sedmi pohodových závodů obstará již po čtrnácté závěr cyklistické sezóny v Podkrkonoší.

Během své třináctileté historie prošel pohár řadou změn. Z původně ryze kamarádských závodů, kdy se na startu sešlo třicet, čtyřicet nadšenců, se vyklubal respektovaný bikový seriál jehož se účastnilo až přes tři sta závodníků. Jezdili se klasické cross country okruhy, duatlony s výběhem sjezdovky, časovky do vrchu i sjezdy. Závodilo se o násady na lopaty, ale také o tučné finanční prémie. Myšlenka však po celé ty roky zůstává stejná – zpříjemnit si konec cyklistické sezóny pohodovými závody ve středu odpoledne, zpřístupnit závodění i širší veřejnosti a dětem všech věkových kategorií a nakonec se společně pobavit při závěrečném vyhlášení výsledků.

bpjezdci

I letos se můžete těšit na pohárové stálice, jako je závod na Odolově, v Úpici nebo ve rtyňské Pálence, kde celý seriál v roce 1996 vzniknul. Pohár však také zavítá do nových lokalit. V Radvanicích se stejně jako vloni pojede závod na 25 km dlouhém okruhu, ovšem s přesunutým startem z lyžařského vleku k hasičské zbrojnici. 1/4 maratón se pojede také při sobotním Bohdašínském závodě, kde si pro vás pořadatelé z místního AVZO Bohdašín připravili lahůdkový 15 km okruh s převýšením téměř 500m. Novinkou bude XC okruh v Havlovicích z dílny stavitele tratí Míry Ducha s centrem v místním všesportovním areálu a časovka UP & DOWN ve Rtyni v Podkrkonoší, která bude spočívat ve stoupání na Švédský vrch a následném sjezdu zpět do Rtyně. Měřit se bude zvlášť stoupání a sjezd a tak v jeden den budete mít možnost získat dvojnásobné body.

Po loňské osvědčené premiéře zůstává možnost přihlásit se předem on-line na pohárovém webu a zaplatit startovné na celý pohár. Pokud jste rozhodnuti zúčastnit se alespoň pěti závodů, tak se to určitě vyplatí. Za 450,- Kč máte zajištěn start na všech 7 závodech vč. registračního poplatku, pamětní pohárové tričko a vstup na slavnostní vyhlášení výsledků a bike party vč. večeře. V případě účasti na všech 7 závodech tak ušetříte 180,- Kč. Pohárové startovné pro žáky a přípravku činí 250,- Kč a obsahuje vše stejně jako u dospělých kategorií. Kategorie předškolní má startovné zdarma a pro maminky a tatínky máme ještě jednu dobrou zprávu- poprvé bude u předškolních také vyhlašováno celkové pořadí.

bpdeti

Celý seriál pak bude zakončen v sobotu 17. října slavnostním vyhlášením výsledků se závěrečnou bike party v podobě podzimní edice Bujaré Úpice. Večerní program, na kterém vystoupí několik hudebních skupin bude přístupný veřejnosti. Místem konání bude sál jídelny Juta Úpice.

První závod se jede v sobotu 29. srpna ve Rtyni v Podkrkonoší. Start prvních kategorií je naplánován na 14.00 hodin. V případě účasti na úvodním závodě poháru můžete získat nejen první body do celkového hodnocení poháru, ale v případě umístění do 3. místa v kategorii také některou z věcných či finančních cen. Tento závod je totiž hodnocen také samostatně a jede se pod názvem XC Rtyňská zvonice. Zároveň je součástí královéhradeckého mládežnického poháru.

Kompletní informace o poháru a on-line přihlášku najdete na www.stredecnipohar.cz.

Těšíme se na pravidelné podzimní setkávání!

PEDÁLU ZDAR!

Organizační tým poháru

datum: 17.08.09 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign