Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Axon Drover - test bot

Axon Drover

Cyklistické MTB tretry Axon Drover jsou již od pohledu určené především hobby jezdcům či cykloturistům, ve své kategorii však patří jednoznačně k tomu nejlepšímu. Vedle vyloženě civilního, velmi zdařilého designu nabízí nadprůměrně tuhou podešev. Model Drover je tedy ideální kombinací pro všechny jezdce, kteří chtějí mít na noze sice pohodlnou tretru, v níž je možné i bez problémů chodit, ale zároveň nechtějí nic obětovat z přenosu síly na pedál.

axon

Vyztužená podešev má vzorek vyrobenýz tvrzené pryže, odolné proti rychlému opotřebení při chůzi. Díky použitému materiálu ale zároveň neklouže po hladkých kamenech tak, jako tomu je u některých závodních treter s podrážkou z hodně tvrdého plastu. Vzorek je dostatečně hrubý, a tudíž se hodí i na trávu a do bláta, kde se tretry do měkkého podkladu zakousnou a nepodklouznou. Otvory pro hřeby pod špičkou však nehledejme, ty jsou většinou určeny vyloženě závodním modelům. Příprava pro montáž „kufrů“ je samozřejmostí, tuhost podešve je koncipována pro kombinaci s nášlapnými pedály. Otvory se závity jsou chráněny odnímatelnými kryty, které jsou k podrážce připevněny stejnými šroubky se zápustnou hlavou, jaké se používají na upevnění zarážek. Kufr je po montáži zapuštěn celkem hluboko, takže nehrozí klapání o hladký povrch. Gumová podrážka je protažena až na boky, takže chrání boční část treter proti okopání. Špička je navíc zepředu a shora vyztužena hrubší pryží, která sahá až ke tkaničkám. Tím je kompaktnost špičky pojištěna, rozlepení materiálů zde zkrátka nehrozí. Pata je rovněž vyztužena podobným způsobem.

axonspodek

Svrchní část boty je vyrobena převážně ze syntetické kůže, která je odolná proti odření a zároveň nabízí velice dobrou odolnost proti vodě. Určitou prodyšnost zajistil polstrovaný jazyk, celkově ale u treter zvítězila především celková odolnost konstrukce. Stahování se provádí tkaničkami, které nohu dobře obepnou, a tak zajistí pevné usazení boty. Po zašněrování se uzel ještě pojistí samostatným páskem se suchým zipem, jenž nejenže schová tkaničky, ale především pevně stáhne svrchní část nártu. Jazyk pod páskem není nijak tlustý, a je tudíž dostatečně přizpůsobivý.

Použité materiály zajistily po několika jízdách, že se tretry správně vyšláply a přizpůsobily se tak tvaru chodidla. Díky zpevněné špičce a patě samozřejmě nelze po této stránce očekávat zázraky, ale například v oblasti vnějšího kloubu se bota přizpůsobila výrazně. Tretry sedí na noze jistě, nikde netlačí ani se nevyzouvají. A to ani při chůzi do prudkého kopce. Model Drover potěší nejen turisty, ale bude se jistě zamlouvat i jezdcům all mountainu či endura, kteří často při průzkumu neznámého terénu musí kolo tlačit či nést.

Tretry se vyrábí ve velikostech 36–47, hmotnost páru je 980 gramů. Cena 1890 korun je vzhledem ke kvalitám treter velice příznivá

(mig)

+          tuhost a přilnavost podešve, usazení na noze, celková odolnost, vzhled

-           nenalezli jsme

datum: 03.05.08 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign