Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Author Knobby

Velice univerzální, zároveň dostatečně rychlá a přitom odolná guma pro cross-country, to vše navíc za necelé tři stovky. Přesně tak by se dal stručně charakterizovat plášť, který prošel naším dlouhodobým praktickým testem, a sice typ Author Knobby 2,1“.

Author Knobby

Tvarem dezénu, tedy rozmístěním i výškou jednotlivých výstupků, spadá plášť Knobby do vyhraněné skupiny, jíž dominují například Kenda Karma či Schwalbe Racing Ralph. Po stránce kombinace menšího valivého odporu vzorku s vynikající adhezí v suchém terénu je pak typ Knobby se jmenovanými premianty své kategorie srovnatelný. Jedinou jeho vadou na kráse, ovšem plně vykompenzovanou třístovkovou cenou, je vyšší hmotnost 695 gramů, která plášti samozřejmě chtě nechtě ubírá na akceleraci. Hodnota hustoty vláken 27 TPI pak v dané cenové kategorii patří ke standardu.

Author KnobbyHlavním znakemtestovaného pláště, který jsme vyzkoušeli na předním i zadním kole, byla univerzalita. Vzorek si totiž celkem obstojně poradil i v mokrém terénu, i když mazlavější bláto jej samozřejmě dokázalo celkem rychle a nemilosrdně zalepit. Záběrové vlastnosti byly i na lehce rozměklém podkladu dostatečné, za sucha se pak projev pláště jevil jako zcela suverénní. Stejně tak při brzdění jsme byli spokojeni, logicky opět s výjimkou bláta. Navýsost nám vyhovovala výška dezénu a konkrétně pak výstupků na jeho boku, které nejsou zbytečně tvarově poddajné a poskytnou jistotu trakce i při výraznějším náklonu do zatáčky na tvrdém povrchu, tedy i na asfaltu. To zdaleka nebývá u XC plášťů standardem.

Komfort jízdy byl na střední úrovni, svým jízdním projevem i opticky se testované provedení s označením 2,1“ tvářilo spíše jako šířka 1,9“ až 2,0“. Bezproblémová je životnost, tvarování jednotlivých výstupků nabízí slušnou odolnost proti otrhání hran a použitá směs byla zároveň celkem odolná proti rychlejšímu ojetí i proti defektům.

Celkově nás tedy Author Knobby mile překvapil a určitě jej doporučíme každému, kdo hledá kvalitní univerzál za příznivou cenu a nepočítá přitom každý gram.

(kad)

 

Plusy: univerzalita vzorku, trakce při náklonu, cena

Minusy: hmotnost

datum: 20.05.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign