deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Author Exquisite

Author Exquisite

Exquisite je nejvýše postaveným modelem přilby značky Author. Za cenu 1490 korun nabídne špičkové parametry,jež si nezadají ani s dvojnásobně dražšími konkurenčními modely. Vedle maximálně účinného odvětrání a příznivé hmotnosti 285 gramů jsou jeho chloubou především vnitřní karbonové výztuhy. Ty jsou dobře vidět na příčkách mezi jednotlivými průduchy, kterých na přilbě napočítáme celkem devatenáct. Kombinace barvené skořepiny a šedé polystyrenové hmoty vypadá efektně, pochvalu zaslouží precizní zpracování a provedení In-mold technologie.

Author Exquisite

Tvar skeletu je lehce atypický, vpředu výrazně zploštělý s horizontálně orientovaným širokým čelním ventilačním otvorem. Celkově menší hloubka skeletu nijak nebrání jistému usazení na hlavě, které je zásluhou především nastavitelného mechanismu DeTox na zátylku. Pro seřízení vnitřního obvodu zde slouží dvojice plastových jezdců, s nimiž se poměrně snadno manipuluje i při jízdě. Vhodně rozmístěné jsou vnitřní výstelky, které se podílejí na optimálním rozložení tlaku. Široká čelní výstelka účinně zabraňuje stékání potu do očí.

Lehce nestandardní tvar je výhodou, že si přilbu Exquisite nikdo nesplete s jinou, nicméně názory na její design jsou různé, a to i u nás v redakci. Na druhou stranu je nám rozhodně sympatické, že domácí výrobce nesáhl po nějakém univerzálním modelu, na nějž by pouze umístil svá loga. Celkové provedení nahrává spíš silničnímu využití, ovšem lehce protažená přední část může lehce suplovat štítek, takže si tento model mohou ve finále vybrat i bikeři.

(kad)

 

www.author.cz

 

Plusy: odvětrání, usazení na hlavě, karbonová vnitřní výztuha, cena

Minusy: kontroverzní design

datum: 05.05.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign